IV Oleskie Senioralia

IV Oleskie Senioralia

W czwartek 23 października odbyły się IV Oleskie Senioralia, czyli uroczyste święto seniorów.

Święto rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele Bożego Ciała w Oleśnie. Później seniorzy przeszli do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się Uroczysta sesja Rady Seniorów.

– Głównym zadaniem rady seniorów w środowisku lokalnym, które jest charakterystyczne dla każdej miejscowości, jest diagnozowanie i monitorowanie potrzeb seniorów oraz ustalanie pewnych zadań z przedstawicielami samorządu terytorialnego  – mówi Maria Mitrenga, przewodnicząca Oleskiej Rady Seniorów. – Czteroletnia działalność pokazała mi, jak ważna jest integracja między pokoleniami. Różnica zdań między pokoleniami była zawsze i pewnie zawsze będzie, dlatego że zmienia się świat. Jednak nie mogą młodzi bez starszych żyć, a starsi nie mogą żyć bez młodych. 

Maria Mitrenga w swoim wystąpieniu wspomniała również, że Olesno jest miastem przyjaznym dla seniorów.

– W Oleśnie wszyscy sobie wzajemnie pomagają, wszyscy się znają – mówi przewodnicząca. -Miasto jest przyjazne dla seniorów, bowiem mają gdzie usiąść, są parki, miejsca do spacerowania, przepiękne źródła. Nasze miasteczko jest coraz piękniejsze.

Podczas Uroczystej Rady Seniorów wręczono tytuły dla seniora seniorów, czyli osobom, które wyróżniają się działalnością na rzecz najbardziej potrzebujących.

Ten zaszczytny tytuł otrzymały:

Łucja Duda

Danuta Gurok

IMG_0370

Następnym punktem IV Oleskich Senioraliów był program artystyczny, podczas którego wystąpiła między innymi Karolina Sklorz-Kowalska, laureatka Szansy na Sukces. Odbyła się również biesiada z piosenką, w której uczestnicy wraz z ludowym zespołem “Oleska Ferajna” śpiewali znane utwory.

Seniorzy byli również na Wystawie Dobrej Żywności “Oleski Koszyk”. Impreza zakończyła się wieczorną zabawą taneczną, podczas której werwy seniorom pozazdrościć mógłby niejeden młody.

W IV Oleskich Senioraliach brało udział ponad dwieście osób z całego województwa opolskiego.

Podziel się