VIII Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych

VIII Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych

Już po raz ósmy Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie byli organizatorami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w środę 22 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Anpol” w Starym Oleśnie.

Tegoroczny Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Do Starego Olesna przyjechała młodzież niepełnosprawna z całego województwa opolskiego, w tym z Radawia, Sowczyc, Uszyc, Kluczborka, Opola, Lewina Brzeskiego, Namysłowa, Głuchołaz, Siołkowic oraz Nysy. Gospodarzy, czyli WTZ w Oleśnie reprezentowali Tomasz Wręczycki, Sebastian Książek, Katarzyna Błaszczyńska oraz Mariusz Suwała.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządu wojewódzkiego, lokalnego oraz przedstawicieli firm i przedsiębiorstw lokalnych, z którymi organizatorzy współpracują na co dzień. 

Zdobywcami nagród głównych, a jednocześnie osobami posiadającymi największy zakres wiedzy z dziedziny pożarnictw okazali się:

   I miejsce – Janusz Stanisławski z Nysy
II miejsce – Jan Szydło z Siołkowic
III miejsce – Joanna Kmita z Nysy

Każdy z uczestników konkursu otrzymał materiały szkoleniowe oraz upominki ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Oleśnie, Nadleśnictwo w Oleśnie i Wojewódzki Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. Pobyt gości w Oleśnie uświetnił poczęstunek sponsorowany przez Piekarnię PSS „SPOŁEM” w Oleśnie.

Gratulujemy laureatom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do popularyzowania bezpieczeństwa i poznawania przepisów przeciwpożarowych wśród osób niepełnosprawnych.

*- Tekst i zdjęcia: WTZ Olesno.

Podziel się