OKS rządzi w powiecie

Derbowym starciem nasze drużyny rozpoczęły zmagania w opolskiej III lidze. Zarówno Start Meble Dobrodzień jak i OKS Olesno solidnie się wzmocniły, co zapowiadało wielkie emocje. Jak się okazało lepiej przygotowani byli goście, którzy wygrali na ciężkim terenie w Dobrodzieniu i w lepszych humorach rozpoczęli rozgrywki.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wykorzystali słabszą postawę Startu i szybko uzyskali przewagę. Wiele niecelnych rzutów gospodarzy, nawet z dogodnych pozycji sprawiło, że po pierwszej kwarcie, OKS miał 10-punktową zaliczkę.

W drugiej kwarcie gospodarze poprawili swoją grę, a przede wszystkim skuteczność. Oleśnianie z kolei grali konsekwentnie dobrą koszykówkę i kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty.

Następne kwarty to już wyrównana gra. Start próbował jeszcze nadrobić stratę, ale zabrakło umiejętności. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 68-81.

Zawodnikom Piotra Foltyna zabrakło skuteczności i zgrania. Sezon jednak dopiero się rozpoczął i jeszcze nic straconego. U gości świetne zawody rozegrał grający trener Adam Richter, który rzucił aż 29 punktów. To były zawodnik Startu Meble Dobrodzień.

Zawodnicy Adama Richtera zasłużenie wygrali derby i po pierwszej kolejce zajmują drugie miejsce w tabeli.

Ponadto Start Meble Dobrodzień włączył się do akcji zbiórki środków na zagraniczną operację małej Zuzi z Dobrodzienia. Do puszek w hali wrzucali zarówno kibice, organizatorzy, przedstawiciele mediów, jak i koszykarze obu drużyn. Uzbierano 410,50 zł i 2 euro. Kolejna mała kropla wpłynie na konto stowarzyszenia “Dobrodzień Potrzebującym”, które współorganizuje tę akcję.

III Liga, 1 kolejka

KS START MEBLE Dobrodzień – OKS Olesno 68:81

(15:25, 20:20, 15:14, 18:22)

Start: Desczyk 19, Czekaj 15, Sawicki 8, Nowak R. 8, Kwasek 5, Kowalik 4, Matyska 4, Guidon 4, Ociepa 1, Sikora, Guliński, Nowak M. Trener: Piotr Foltyn.

OKS: Richter 29, Pieszyński 20, Jasiński 12, Bartoszek 8, Kwaśnicki 4, Opiela 4, Krafczyk 2, Pokorski 2. Trener: Adam Richter.