Oleskie siatkarki rozpoczęły sezon

Juniorki i kadetki OKS-u Olesno zainaugurowały sezon 2014-2015.

W sobotę 25 października w Zawadzkiem oleśnianki zainaugurowały rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Juniorek w sezonie 2014/2015. OKS rozegrał mecze z zespołem „Technodrew” Zawadzkie i UKS „Jedynka” Kluczbork. W pierwszym meczu OKS wyraźnie pokonał 3:0 gospodarza turnieju. W drugim spotkaniu oleśnianki zmierzyły się z siatkarkami „Jedynki” Kluczbork. Po wygranym pierwszym secie, niestety w trzech kolejnych oleśnianki musiały uznać wyższość zespołu kluczborskiego. Warto jednak podkreślić, że sety były bardzo wyrównane.

Trener: Artur Źrebiec.

Dzień później, czyli w niedzielę 26 października w sali PG nr 1 Olesno swój sezon rozpoczęły również kadetki. Tradycyjnie walka toczy się pomiędzy OKS-em Olesno i dwoma zespołami UKS „Jedynki” Kluczbork. W pierwszym meczu z II zespołem “Jedynki” gospodynie uległy 3:0. –

– Ważne jednak jest to, że sety były bardzo wyrównane, a w trzecim nawet OKS prowadził 23:21 i niestety po indywidualnych błędach stracił wypracowaną przewagę, ostatecznie przegrywając 23:25 – mówi Robert Morawski, trener oleskich kadetek. – Pozostały nam jeszcze dwa turnieje i jak najbardziej jesteśmy w stanie pokonać kluczborczanki z drugiego zespołu.

W trzecim meczu turnieju OKS rywalizował z pierwszym zespołem Kluczborka, który dzień wcześniej pokonał oleski zespół juniorek. Po naprawdę dobrym meczu, niestety po raz drugi w czasie tego weekendu Olesno musiało uznać wyższość Kluczborka.

OKS wystąpił w następującym składzie:
Przyjmujące: Julia Szydło (kapitan), Zuzanna Sykulska, Agata Wąsik, Patrycja Wąsik, Paulina Czyrny,
Rozgrywające: Zuzanna Suder, Hanna Źrebiec,
Atakujące: Aleksandra Brzęczek, Agnieszka Kalemba,
Środkowe bloku: Barbara Bartela, Julia Adamczyk,
Trener: Robert Morawski.