Przełamanie Startu w lidze okręgowej!

Nadeszło upragnione przełamanie graczy z miasta stolarzy. W dużej mierze za sprawą Arkadiusza Serwatki, który strzelił obie bramki w wygranym meczu 1-2 z LZS-em Chrząstowice. To był Serwatka Show!

Do Chrząstowic Start przyjechał w bardzo okrojonym składzie i wyszedł na boisko w dość eksperymentalnym ustawieniu. W kadrze zabrakło bramkarzy i w bramce musiał stanąć Stanisław Grzesik. Jak się później okazało stanął na wysokości zadania i zagrał przyzwoite zawody. Zabrakło również Arnolda Gadeckiego i Damiana Skorupy. To sprawiło, że Tomasz Maniura miał do dyspozycji zaledwie dwunastu zawodników.

Już pierwsze minuty przyniosły okazję do strzelenia gola dla przyjezdnych. Po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców LZS-u Chrzastowice sędzia wskazał wapno. Do piłki podszedł Arkadiusz Serwatka i już w drugiej minucie dał prowadzenie gościom.

Szybko strzelona bramka wprowadziła spokój w szeregach Startu Dobrodzień. Jeszcze w pierwszej połowie mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, lecz z ani jednej nie skorzystali. Skorzystali za to gospodarze, którzy wyrównali rezultat po błędzie nowicjusza na bramce Stanisława Grzesika. Do przerwy było 1-1

W drugiej połowie o przewadze Startu nie było mowy. LZS Chrząstowice przejął inicjatywę i dążył do strzelenia bramki. Na szczęście Start Dobrodzień ma Arkadiusza Serwatkę, który w ostatnie minucie po fenomenalnym strzale z 16 metrów dał trzy punkty swojej drużynie.

– Arkadiusz Serwatka jest naszym bohaterem, zagrał bardzo dobry mecz – relacjonuje Rafał Koprek, kierownik Startu Dobrodzień – Wywalczyliśmy  zwycięstwo i troszkę się podbudowaliśmy. Jednak daleko nam do optymizmu. Po dziewięciu meczach bez zwycięstw, ciężko było wróżyć dobry wynik. Jak się okazało brak bramkarza zmobilizował chłopaków i pokazali, że potrafią grać w piłkę. Na swoje obroty wszedł wspomniany Arkadiusz Serwatka, który zagrał najlepszy mecz w tym sezonie. Do końca rundy jeszcze dwie kolejki i chcemy jeszcze powalczyć o sześć punktów. W przerwie na pewno się wzmocnimy i będziemy się solidnie przygotowywać do rundy wiosennej.

Po dziewięciu przegranych meczach, w Dobrodzieniu w końcu są powody do zadowolenia. Choć w tabeli dużo się nie zmieniło, to ta wygrana da sygnał do działania. Przedostatnie miejsce w lidze brzmi źle, ale niewiele trzeba by to zmienić. Start zaczął od wywalczonego zwycięstwa w Chrząstowicach.

Liga okręgowa, 13 kolejka

LZS Chrząstowice – Start Dobrodzień 1-2

0-1 Arkadiusz Serwatka – 2., 0-2 Arkadiusz Serwatka – 90.

Start: Stanisław Grzesik – Dawid Kudełko, Tomasz Maniura, Maciej Olearczuk, Dustin Jerominek – Mateusz Kudełko, Kacper Dodat, Dawid Karnydał, Maciej Biela – Krzysztof Otrzonsek (86. Dawid Wojtczyk), Arkadiusz Serwatka. Trener Tomasz Maniura.