Siatkarki na półmetku sezonu

Siatkarki na półmetku sezonu

W sobotę 15 listopada w Oleśnie juniorki rozegrały kolejny turniej o mistrzostwo województwa w kobiecej siatkówce. W rozgrywkach wzięły udział zespoły OKS-u Olesno, „Jedynki” Kluczborka i M-GOKiS Praszka.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Olesna i Kluczborka. Oprócz pierwszego wysoko przegranego seta, pozostałe były bardzo wyrównane. Niestety oleśnianki stać było tylko na urwanie jednego seta. Mecz zakończył się przegraną 1:3.

W drugim spotkaniu kluczborczanki rozbiły zespół z Praszki 3:0.

– Dziewczyny bardzo dzielnie walczyły, ale z boiska zwycięskie schodziły rywalki– ocenia Bogdan Pawlak, trener M-GOKiS Praszka.

Ostatni mecz to derbowy pojedynek OKS – M-GOKIS, w którym oleśnianki wykorzystały atut własnej hali, wygrywając 3:0.

– Jak na pierwsze spotkania w oficjalnych rozgrywkach nasze siatkarki zagrały dobre zawody – mówi Bogdan Pawlak. – Na początku turnieju w szeregach naszej drużyny panował lekki stres związany z debiutem w meczach o stawkę. Jednak z każdą minutą dziewczyny radziły sobie coraz lepiej.

M-GOKIS Praszka kolejny turniej rozegra 23 listopada w Kluczborku, gdzie zagra z UKS Jedynką Kluczbork i Technodrew Zawadzkie.

Oleśnianki nadal mają realne szanse na zajęcie w grupie drugiego miejsca, co pozwala na grę w finale rozgrywek wojewódzkich.

Rundę zasadniczą OKS zakończy na turnieju w Praszce 29 listopada, w hali „Kotwica”, gdzie rozegra mecze z gospodarzem turnieju i zespołem z Zawadzkiego.

Wyniki turnieju w Oleśnie:

OKS Olesno – Jedynka Kluczbork 1:3

Jedynka Kluczbork – M-GOKiS Praszka 3:0

OKS Olesno M-GOKiS Praszka 3:0

OKS: Zuzanna Tiffert (kapitan), Aleksandra Małysa, Julia Szydło, Monika Bednarska (Libero), Natalia Morawska, Klaudia Hajduk, Daria Kołodziej, Julia Izydorczyk, Zuzanna Sykulska i Zuzanna Suder. Trener Artur Źrebiec.

M-GOKiS Praszka: Magda Łapucha, Monika Łapucha, Dominika Krupa, Alicja Świerczyńska, Agnieszka Kurzela, Martyna Wonchała, Weronika Hofman, Zuzanna Feliks, Anita Majchrowska, Marta Boczkowska , Marzena Porębska, Klaudia Barańska, Sandra Szymczykiewicz. Trener Bogdan Pawlak.

***

To nie jedyny siatkarski turniej, który rozegrały siatkarki OKS-u Olesno w sobotę 15 listopada. Kadetki i młodziczki rozegrały towarzyski turniej w Opolu, gdzie oprócz oleskiej drużyny i gospodyń, grały zespoły ze Strzelec Opolskich i Strzelina (woj. dolnośląskie).

Pierwszy mecz OKS grał z zespołem ze Strzelina.

– Niestety po słabym meczu obu zespołów ulegliśmy 2:0 – mówi Robert Morawski, trener OKS-u. – Główną przyczyną porażki była bardzo słaba gra w przyjęciu i w asekuracji. Z meczu na mecz dziewczyny się rozkręcały i już w drugim spotkaniu ze Strzelcami OKS przegrał 1:2. O ile przyjęcie było lepsze, dalej kiepsko dziewczyny asekurowały. W zasadzie strzelczanki ograły nas tylko kiwnięciami, co przy braku asekuracji wystarczyło.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się zespoły z Olesna i Opola.

– Chciałbym podkreślić bardzo dobrą grę obu drużyn – ocenia szkoleniowiec. –  Siatkówka naprawdę na dobrym poziomie. Było w niej wszystko: zagrywka, przyjęcie, obrona, asekuracja, atak i najtrudniejszy element gry – blok. Dla takich widowisk lubię to co robię.

Spotkanie ostatecznie OKS przegrał 1:2, jednak styl gry cieszy. Szczególnie, że w sobotę 22 listopada rozpoczyna rozgrywki najmłodsza grupa siatkarska, turniejem w Oleśnie w sali PG nr 1.

OKS reprezentowały:
Agnieszka Kalemba, Karolina Sobczak, Aleksandra Sobczak, Anna Wyrzyk, Idalia Anisimo, Patrycja Wąsik, Karolina Glenc, Barbara Bartela, Julia Adamczyk, Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Agata Wąsik. Trener: Robert Morawski.

Podziel się