Zapowiedź sportowego weekendu (22-23 listopada)

Zapowiedź sportowego weekendu (22-23 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, lecz tym razem postanowiliśmy zapowiedzieć również mecze wyjazdowe naszych drużyn piłkarskich, gdyż są to ostatnie potyczki przed przerwą zimową.

Zapraszamy!

Koszykówka

III Liga, 3 kolejka

KS Start Meble Dobrodzień – KS Pogoń Prudnik

Sobota, 22.11.2014., godz. 16.00

Pokazali charakter stolarze w wyjazdowym meczu z Ofensywą Racibórz. Przegrywając po pierwszej połowie, doprowadzili do dogrywki, by ją później wygrać. Do wygranej stolarzy poprowadził Przemysław Ociepa rzucając 25 punktów.

Teraz czeka ich pojedynek z rezerwami I-ligowej Pogoni Prudnik. Jeśli gospodarze zagrają tak jak potrafią, powinni ten mecz wygrać.

Siatkówka

III Liga, 6 kolejka

Pimat Iskra Gorzów Śląski – Azymek Zdzieszowice

Sobota, 22.11.2014., godz.17.00

Jedno z najciekawszych wydarzeń sportowych w naszym powiecie (obok meczu w Ligocie Oleskiej), które zostanie rozegrane w weekend. Lider III ligi zagra z wiceliderem, co gwarantuje kibicom pewne emocje. Ten mecz zdecyduje, która z drużyn poniesie pierwszą porażkę w sezonie, bowiem Azymek Zdzieszowice jak dotąd również odnotował same zwycięstwa i ma tylko o jeden punkt mniej od gospodarzy (wygrana 3:2 z SPPS Ro-Nat GSM Prudnik punktowana za dwa punkty).

Piast na własnej hali, wydaje się być poza zasięgiem dla pozostałych drużyn i każda ekipa, która zawita do Gorzowa nie będzie miała łatwego żywotu. Nie można jednak lekceważyć przeciwników i tak naprawdę wszystko w głowach gorzowskich siatkarzy. Jeśli wyjdą na boisko w pełni zmobilizowani nie będzie się czego obawiać.

Siatkówka w Gorzowie stoi na wysokim poziomie. Przekonać można się o tym przychodząc w sobotę na mecz Pimat Iskra Gorzów Śląski – Azymek Zdzieszowice. Zapraszamy!

Piłka nożna

IV Liga, 17 kolejka

OKS Olesno – Orzeł Źlinice

Sobota, 22.11.2014., godz. 13.00

Oleśnianie mogą miłym akcentem zakończyć słabą rundę jesienną. Jedyne co muszą zrobić to wygrać z niżej notowanym Orłem Źlinice. Drużyną, która w meczach wyjazdowych uzbierała aż dwa punkty. Wszystko przemawia za gospodarzami i to oni będą w tym meczu rozdawać karty. Oby tylko nie blefowali.

Wygrana może sprawić, że OKS Olesno awansuje w tabeli nawet o cztery miejsca (przy korzystnych rezultatach pozostałych spotkań), a więc do boju po trzy punkty!

Klasa Okręgowa, 15 kolejka

Stal Zawadzkie – Start Dobrodzień

Sobota, 22.11.2014., godz.13.00

W meczu kończącym rundę jesienną Start na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Zawadzkie i wydaje się, że jest to rywal w jego zasięgu. Stolarze bardzo potrzebują wygranej, by na wiosnę nie startować z beznadziejnej sytuacji.

Ostatnia porażka z liderem była wliczona w koszty. Na następną już Start nie może sobie pozwolić. Jedyne co mu pozostaje to przywieźć z Zawadzkiego komplet punktów!

A klasa, 13 kolejka

LZS Rudniki – LZS Kujakowice

22.11.2014., godz. 13.00

Stambuł. 25 maja 2005 roku. Finał Champions League. FC Liverpool kontra AC Milan. Mecz, który przeszedł do historii jako najbardziej niezwykły w historii Ligi Mistrzów. z 0-3 do przerwy, na 3-3 po 90 minutach!

Krzywiczyny. 16 listopada 2014 roku. 12 kolejka A klasy. LZS Krzywiczyny kontra LZS Rudniki. Mecz, który przejdzie do historii jako jeden z najniezwyklejszych w rozgrywkach A klasy w sezonie 2014/2015.  Z 3-0 do przerwy, na 3-4 po 90 minutach! w Mniej więcej w takiej scenerii został rozegrany ostatni mecz LZS-u Rudniki z LZS-em Krzywiczyny.

Ostatni mecz LZS-u Rudnik mógł sprawić, że pożegnaliby się z fotelem lidera, lecz zawodnicy Marcina Brysia pokazali charakter i w 45 minut odwrócili o 180 stopni losy meczu. Bramki w ostatnim meczu zdobyli: 1-3 Przemysław Toborek – 50., 2-3 Tomasz Jasiński – 70., 3-3 Tomasz Kubat – 89., na 3-4 Przemysław Toborek strzela w doliczonym czasie i zatonął w objęciach całej drużyny.

Niebywałych emocje, które temu towarzyszyły jeszcze długo pozostaną w pamięci rudniczan, ale pora skupić się na następnym celu, czyli meczu z LZS-em Kujakowice, który może ich uczynić mistrzem jesieni. Wystarczy wygrać z przedostatnią drużyną A klasy, co raczej nie będzie problemem dla gospodarzy. Niespodzianki jednak chodzą po A klasie i nic nie jest przesądzone.

Stobrawa Ligota Dolna – Motor Praszka

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Motor w końcu z wygraną po ostatniej potyczce z LZS-em Chocianowice, a to nie wszystko, co mogą ugrać zawodnicy Bartłomieja Wilka w tej rundzie. W meczu ze Stobrawą faworytami są goście, którzy wygrywając mogą mieć w miarę spokojną zimę.

LZS Rożnów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Ciężko o punkty będzie gościom, ale impossible is nothing i póki piłka w grze nic nie można przewidzieć. Pozycja LZS-u Bugaj Nowy nie wygląda ciekawie, ale przy korzystnym wyniku mogą opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

LZS Ligota Oleska – LZS Gronowice

Niedziela, 23.11.2014., godz.13.00

Wszystkie znaki na niebie mówią, że jest to niepodważalny hit A klasy! Obok meczu gorzowskich siatkarzy jest to najciekawsze wydarzenie sportowe weekendu. Na murawie spotka się dwóch potentatów do awansu. Choć mecz o niczym nie przesądzi to wygranym da na pewno przewagę psychiczną i lepszą pozycję na koniec rundy jesiennej.

Gospodarze są jedyną niepokonaną drużyną A klasy, a styl ich gry jest nietuzinkowy. Grają kombinacyjnie, pięknie, a przy tym na tyle skutecznie, by zajmować trzecie miejsce w tabeli.

Goście z kolei (poza porażką z liderem) pewnie zmierzają od wygranej do wygranej. Są do bólu skuteczni zarówno w ataku jak i w obronie. LZS Gronowice ma najmniejszą ilość straconych bramek (8). Ligota gorsza nie jest, bo straciła tylko o jedną więcej.

Zapowiada się istny spektakl. Zapraszamy do Ligoty Oleskiej!

LZS Głuszyna – Piast Gorzów Śląski

Niedziela, 23.11.2014., godz.13.00

Gorzowianie mają ciężki wyjazd w ostatniej kolejce rundy jesiennej. LZS Głuszyna dobija się do czołówki i wydaje się, że jest w formie. Zawodnicy Sławomira Kałwaka, jak i on sam, muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by zawalczyć o punkty.

Prosna Zdziechowice – LZS Uszyce

Sobota 22.11.2014., godz.13.00

Obie drużyny jeśli nie chcą spadku muszą poważnie podejść do spotkania. Ciężko o wskazanie faworyta, choć gospodarze są wyżej w tabeli. Nie będą to łatwe zawody dla żadnej z ekip.

B klasa, 13 kolejka

LZS Lasowice Wielkie – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Wydaje się, że zawodnicy Mateusza Jeziorowskiego w dobrych nastrojach zakończą rundę jesienną, bowiem piąta drużyna B klasy zagra na wyjeździe z LZS-em Lasowice Wielkie. Gospodarze po ostatnich dobrych wynikach zanotowali awans w tabeli i nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Zobaczymy czy był to przypadek, czy raczej poprawa ich gry.

Budowlani Strojec – LZS Nasale

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Gospodarze są murowanym faworytem i katastrofa musiałaby się zdarzyć, żeby nie wygrać tego meczu. Budowlani są podbudowani ostatnią wygraną ze Stobrawą Wachowice, co było niespodzianką. Kolejne trzy punkty dadzą im miejsce w środku tabeli, gdzie na pewno będzie im cieplej w przerwie zimowej.

LZS Wichrów – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Stobrawa będzie zimować w środku tabeli, co jest niespodzianką.

Nie jest tajemnicą, że nie idzie im w tym sezonie i zaliczają kolejne wpadki. Niżej notowani gospodarze mogą wykorzystać słabszą postawę gości i powalczyć o punkty.

LZS Żytniów – Albor Borki Małe

Niedziela, 23.11.2014,. godz. 13.00

Obie drużyny przegrały swoje ostatnie mecze stosunkiem bramek 3-4, co sprawiło, że ich sytuacja tabelowa stała się niekomfortowa. Gospodarze stracili kontakt z drużynami walczącymi o awans, a Albor ugrzązł na przedostatnim miejscu. Dla obu jest to spotkanie o odzyskanie wiary w lepsze jutro.

Goście przegrywając z LZS-em Bąków przerwali passą czterech meczów bez porażki.

LZS Bąków – LZS Radawie

Sobota, 22.11.2014., godz.13.00

Goście nie powinni mieć problemów z wygraną w tej kolejce i dzielące ich punkty z liderem mogą zmienić się tylko na ich korzyść. Zależy to od wyniku LZS-u Kościeliska.

LZS Radłów – LZS Kościeliska

Niedziela, 23.11.2014., godz.13.00

Niezależnie od tego meczu już wiadomo, że LZS Kościeliska jest mistrzem jesieni i nic i nikt tego nie zmieni. Wyjazd do Radłowa nie będzie jednak niczym przyjemnym i lider nie może zlekceważyć przeciwników. Gospodarze z pewnością marzą o sprawieniu niespodzianki, lecz będzie o nią bardzo ciężko.

LZS Przedmość – LZS Wojciechów

Niedziela, 23.11.2014., godz. 13.00

Gospodarze wskoczyli na podium B klasy i żeby je utrzymać muszą to spotkanie wygrać. Będzie to trudne, bowiem mecze z LZS-em Wojciechów nie należą do łatwych.

Goście po ostatniej porażce u siebie z LZS-em Radłów zmarnowali okazję na doskoczenie do górnej połowy tabeli. W tym spotkaniu mogą naprawić ten błąd.

Michał Krzyminski

Podziel się