Święto Pluszowego Misia w Dobrodzieniu

Święto Pluszowego Misia w Dobrodzieniu

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Dobrodzieniu w tym roku był wyjątkowo udany dla najmłodszych uczestników. Jak się później okazało również rodzicom udzieliło się świętowanie i razem w miłej atmosferze spędzono kilka chwil. Choć święto misia przypada 25 listopada, to w Dobrodzieniu postanowiono przyspieszyć tę uroczystość.

Pluszowy miś ma już 112 lat. Niezmiennie od tego czasu towarzyszy najmłodszym, a zdarza się, że i tym starszym również. Jak jest to ważne święto dla dzieci świadczy fakt, że praktycznie wszystkie dzieci wzięły ze sobą do domu kultury swojego misia.

Tam na dzieci czekały już zabawy, konkursy, przebierańce i wiele niespodzianek. Prowadzono warsztaty plastyczne i opowiadane były bajki. Wszystko to w rytm muzyki Dokisiaków i Dokisiaczków, które zaprezentowały swój misiowy repertuar. W sali kameralnej można było zobaczyć wernisaż wystawy fotografii rodzinnej.

Swój solowy występ zaprezentowała Ania Gabor, która piosenką “Zielona modelka” zdobyła pierwsze miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca ,,KUŹNIA’’ w Zawadzkiem.

??????????

Na koniec rozstrzygnięto konkurs “Moja przygoda z misiem”, w którym brały udział dzieci z Dobrodzienia i okolic. Wyniki są następujące:

Komisja w składzie: Joanna Wróblewska, Aneta Dzikowicz i Paweł Mrozek miała ciężki orzech do zgryzienia. Wspólnie przyznali, że nagrody należą się wszystkim, ale jak to bywa musieli wybrać tylko kilka prac.

Kategoria 3-5 lat

I miejsce

Dominika Speil (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Dobrodzieniu)

II miejsce

Marcel Pzionka (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Dobrodzieniu)

III miejsce

Oliwia Speil (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Dobrodzieniu)

Wyróżnieni:

Filip Dworaczyk, Karolina Filipczyk, Alicja Kujawa, Emilia Gruenert

??????????

Kategoria 6-9 lat

I miejsce

Elżbieta Cytera (Publiczna Szkoła Podstawowa w Turzy)

II miejsce

Marcelina Koźlik (Publiczna Szkoła Podstawowa w Szemrowicach)

III miejsce

Żaneta Koźlik (Publiczna Szkoła Podstawowa w Szemrowicach)

Wyróżnieni:

Natalia Pisula, Daria Pęcek, Julia Szczygioł

??????????

Ach, kto z nas nie chciałby być znów dzieckiem? Nie mieć problemów i zmartwień, a dzień spędzać na zabawie…

Michał Krzyminski

Podziel się