Przetworzyć wiedzę na biznes

Przetworzyć wiedzę na biznes

W czwartek 20 listopada w Dobrotece w Dobrodzieniu odbyła się konferencja branży meblarskiej “Przetworzyć wiedzę na biznes”.

Konferencja była podsumowaniem projektu “Kooperacja świata nauki i biznesu sektora meblarskiego w województwie opolskim”, współfinansowanego z funduszy UE.

– Projekt miał na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu – mówi Joanna Kucharska z Opolskiego Centrum Demokracji Lokalnej, które było realizatorem projektu. – Dzięki niemu naukowcy wraz z ludźmi biznesu mogli opracować wiele innowacyjnych rozwiązań dla branży meblarskiej.

W projekcie udział wzięło dziesięć przedsiębiorstw i około sześćdziesięciu pracowników związanych z branżą meblarską z województwa opolskiego oraz piętnastu pracowników jednostek naukowych, naukowo-dydaktycznych uczelni i doktorantów.

W skład grupy docelowej weszło również 4 pracowników przedsiębiorstw, którzy odbyli staże w jednostkach naukowych oraz szkolenia.

Pracownicy przedsiębiorstw, biorący udział w stażach mieli możliwość współpracy ze środowiskiem naukowym oraz opracowania przynajmniej jednego rozwiązania innowacyjnego dla przedsiębiorstwa.

Dobroteka okazała się dobrym miejscem na podsumowanie projektu. Konferencja w zasadniczej części podzielona była na trzy sesje: projektowanie i trendy estetyczne, badanie zachowań konsumenckich oraz produkcja, logistyka, efektywność. W sesjach brali udział specjaliści ze swojej dziedziny.

– Dobrodzień jest miastem, które dzięki między innymi działaniom Dobroteki jest miejscem współpracy biznesu z nauką – mówi Joanna Kucharska. – Dzieje się tu wiele ciekawych inicjatyw, w których bierze udział kilka uczelni wyższych. To świetna promocja miasta i dobrodzieńskiej branży meblarskiej.

Damian Pietruska

DSC_0263 DSC_0282

Podziel się