Zapowiedź sportowego weekendu (28-30 listopada)

Zapowiedź sportowego weekendu (28-30 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Tenis stołowy

III Liga, 7 kolejka

OKS Olesno – LUKS Mańkowice

Piątek, 28.11.2014., godz.18.00

OKS gra w tym sezonie bez kompleksów, co przynosi mu dużo punktów. Po ostatniej wygranej z Sokołem Niemodlin oleśnianie wskoczyli na fotel lidera. Mając na uwadze, że są beniaminkami trzeba przyznać, że jest to świetny start w opolskiej III lidze.

Przed nimi mecz z przedostatnią drużyną w lidze, LUKS-em Mańkowice, który jak do tej pory uzbierał dwa punkty (wygrana z ostatnią drużyną UKS-em Dalachów 6:4). Wszystkie argumenty przemawiają za gospodarzami i tylko cud sprawi, że to nie oni będą cieszyć się z wygranej.

Wszystkich kibiców zapraszamy na 18.00 do hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie.

VI Grand Prix Gorzowa Śląskiego

VI Grand P

W niedzielę 7 grudnia zostanie przeprowadzano ostatnia runda VI Grand Prix Gorzowa Śląskiego, a więc tego dnia poznamy zwycięzców wszystkich kategorii.

Koszykówka

III Liga, 4 kolejka

OKS Olesno – MKS Strzelce Opolskie

Piątek, 28.11.2014., godz.19.30

Gospodarze będą w tym meczu pełnić rolę faworyta i miejmy nadzieję, że nie jest to napisane nad wyraz. Goście na trzy spotkania wygrali tylko raz, ale za to z liderem.

Ten mecz może zrehabilitować ostatnią porażkę u siebie, jednak w tej lidze nie ma słabych przeciwników i o wygraną będzie ciężko. Pomoże na pewno własne boisko i miejmy nadzieję, że kibice.

Piłka nożna

Puchar Polski, region Kluczbork-Olesno

LZS Bugaj Nowy – LZS Rudniki

sobota, 29.11.2014., godz.13.00

Tym meczem rozpoczynają się zmagania naszych drużyn w Pucharze Polski. Do głównych rozgrywek jeszcze daleka droga, ale od czegoś trzeba zacząć. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy w meczu ligowym wygrali aż 11-0!

Jednak nie można zapomnieć, że mamy do czynienia z derbami gminy Rudniki, które zawsze przynoszą wiele emocji. Żadna z drużyn jeszcze tego meczu nie wygrała i wszystko rozstrzygnie się na boisku w Cieciułowie już w sobotę.

Tym meczem, decyzją zarządu, trener Marcin Bryś żegna się z drużyną LZS Rudniki.

II Liga Futsalu, 2 kolejka

LMKS Piast Gorzów Śląski – LKS Strzelec Gorzyczki

Niedziela, 30.11.2014., godz. 17.00

W minioną niedzielę gorzowianie zainaugurowali zmagania w II lidze Futsalu. Remis 3-3 po ciężkim meczu z KS FT Gredar Przewozy Brzeg można uznać za udany start. Tym razem będzie można zobaczyć gorzowski futsal w hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie Śląskim.

Piast zmontował doświadczoną kadrę na II Ligę Futsalu. Kilku zawodników w przeszłości miało do czynienia z tą dyscypliną, co stanowi o sile gospodarzy. Jest to mieszanka Piasta Gorzów Śląski z kilkoma zaprzyjaźnionymi piłkarzami.

To co z tego eksperymentu wyszło, można zobaczyć na własne oczy w niedzielę.

2014 FUTSAL

Siatkówka

Sportowy weekend w Praszce – w sobotę grają siatkarki OKS-u Olesno i M-GOKiS-u Praszka, a w niedzielę młodzi piłkarze naszych akademii.

KOTWICA

Podziel się