Start ma lidera!

Start ma lidera!

Ofensywa Racibórz, PGKiM Ozimek i KS Pogoń Prudnik po kolei musieli uznać wyższość Startu Dobrodzień, który po trzech wygranych z rzędu wskoczył na fotel lidera. Podopieczni Piotra Fołtyna są na fali wznoszącej.

Na 4 kolejki Start odnotował 1 porażkę i 3 zwycięstwa. Z 7 punktami w tabeli patrzą na wszystkich z góry, a do końca rundy pozostała jeszcze 1 kolejka. W 5 kolejce stolarze na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Strzelce Opolskie.

– Cieszy nas pozycja lidera, ale nie mamy parcia, żeby być na szczycie. Chcemy po prostu wszystko wygrywać – mówi Tomasz Sikora, zawodnik Start-u. – Mamy kilku nowych zawodników i zgrywamy się. Pod nieobecność Wojciecha Kotlewskiego skupiamy się na zespołowej grze, a przede wszystkim na obronie. Ze względu na to, że MKS Otmuchów w tym sezonie występuje w III Lidze Śląskiej z naszej ligi nie ma możliwości awansu. Staramy się więc poprawić naszą grę i ogrywać się.

Ostatni pojedynek stolarzy z KS Pogonią Prudnik był bardzo wyrównany. O wygranej gospodarzy zadecydowała dopiero IV kwarta, kiedy to Start odskoczył rywalom na 7 punktów i do końca już utrzymywał przewagę.

Relacja oraz galeria zdjęć z meczu dostępna na www.sportdobrodzien.pl

III liga, 3 kolejka (zaległe spotkanie)

KS Start Meble Dobrodzień – KS Pogoń Prudnik 88:81

(23:23, 24:29, 16:23, 25:16)

Start: Michał Czekaj 24 (2), Mateusz Guliński 19 (4), Rafał Nowak 16, Przemysław Ociepa 13, Marcin Sawicki 8 (1), Tomasz Sikora 4, Francois-Xavier Guidon 2, Mariusz Rybka 2, Artur Kowalik, Robert Matyska, Marek Nowak, Adam Ledwig. Trener: Piotr Foltyn

***

OKS Olesno, grający w tej samej lidze zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Michał Krzyminski

Podziel się