Praszkowska Liga Halowa – Hit I rundy na remis

Praszkowska Liga Halowa – Hit I rundy na remis

10 drużyn walczy o zwycięstwo w VII edycji Praszkowskiej Ligi Halowej, 8 z nich to ekipy z powiatu oleskiego. I runda tych prestiżowych rozgrywek pokazała, że faworyci nie będą mieć łatwo, a walka o mistrza będzie zacięta.

Żadna z drużyn nie skompletowała kompletu punktów, najbliżej tego byli obrońcy tytułu, którzy stracili punkty tylko w szlagierze z M-GOKiS Praszka.

I runda zaczęła się od dwóch remisów. W meczu rozpoczynającym Liswarta Krzepice zremisowała z Elkass-em RTV AGD Olesno. Ci drudzy nie mogą zaliczyć startu do udanych. Na trzy spotkania zdobyli tylko jeden punkt i zamykają tabelę. Mogli jednak sprawić największą niespodziankę I rundy. W meczu z Geotop-em postawili wysoko poprzeczkę i dużo nie brakowało, by utrzeć nosa faworytowi ligi.

Mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla Geotop-u, a bramki zdobywali: 1-0 Grzegorz Pietrzak, 1-1 Rafał Lesik, 2-1 Kamil Jasina, 3-1 Grzegorz Pietrzak, 3-2 Adrian Jaroń.

Zawiodła ekipa Kulis, która zagrała poniżej oczekiwań. Pierwszy mecz na remis, potem przegrana z Orkanem Roterdam. W tym drugim spotkaniu o wygranej zdecydowała jedna bramka, której strzelcąem był Mateusz Matlęga na trzy minuty przed końcem. Jak się później okazało, dał swojej drużynie wygraną. Pojedynek był bardzo wyrównany, Kulisy miały wiele sytuacji, ale ani jednej nie potrafiły wykorzystać. Orkan z kolei grał konsekwentnie co im się opłaciło.

W zespole Zbigniewa Bieniasa wyróżniał się doświadczony Sebastian Kopel, ale nie uchroniło to ich od wpadki z Niemamocni Wieluń, z którymi niespodziewanie przegrali 1-4.

Z kolei młody zespół Motoru Praszka zaczął od wygranej, dzięki bramce niezastąpionego Marcina Olszańskiego. Skończył.. na dwóch porażkach. Zaledwie trzy punkty na pewno nie są dla nich powodem do dumy.

Najciekawiej jednak zrobiło się, gdy na boisko wyszli zawodnicy Geotop-u Olesno i M-GOKiS-u Praszka. W obu zespołach grają świetni zawodnicy, co potwierdziło spotkanie. Był to mecz dwóch liczących się drużyn ligi, a dodatkowo na boisku co chwilę dochodziło do indywidualnych starć.

Z początku obie ekipy grały ostrożnie, nie chcąc stracić bramki. Z czasem jednak mecz się rozkręcił i na boisku zaczęły się emocje. Po stronie M-GOKiS-u najlepszą sytuację miał Mariusz Trawiński, który mając pustą bramkę nie potrafił umieścić piłki w siatce. To mogło się natychmiast zemścić, ale Kamil Jasina po drugiej stronie wybrał złe rozwiązanie akcji. Ten w ostatnich sekundach mógł jeszcze przechylić losy spotkania na korzyść Geotop-u, ale Dawid Sładek świetnie obronił jego strzał sprzed pola karnego.

Swoich okazji szukali jeszcze aktywni Kamil Więdłocha i Tomasz Dorota, ale bezskutecznie. Podsumowując wynik końcowy 0-0 jest najsprawiedliwszym rozstrzygnięciem.

Pierwsza runda była rundą na rozpoznanie. Drużyny poznały się i już wiedzą co nieco o sobie. Również nowa nawierzchnia w hali Kotwica sprawia, że gra się zmieniła. Nie jest już tak ślisko i można grać szybszy futsal. Jednak wspomniany obiekt zawsze kojarzył się ze specyficznym podłożem, co czasem było atutem, a czasem mordęgą. Teraz zostały już tylko wspomnienia.

– Ruszyliśmy w końcu z ligą i to na nowej nawierzchni – mówi Jarosław Knaga, zastępca dyrektora M-GOKiS. – Dzięki przychylności Rady Miejskiej i burmistrza mogliśmy zrealizować remont hali oraz parkingu. Myślę, że inwestycja warta ponad 330 tysięcy złotych opłaciła się i posłuży nam wiele lat. 

Autorem najszybszej bramki (25 sekunda) w I rundzie jest Łukasz Cieśla, ale nie pomogło to M-GOKiS-owi w meczu z Liswartą Krzepice. Przegrali ostatecznie 3-2.

Najlepszym zawodnikiem pierwszej rundy Praszkowskiej Ligi Halowej wybrano Michała Wójcickiego z zespołu Moderno Meble. Gratulujemy.

Michał Krzyminski

Wyniki I rundy:

LISWARTA KRZEPICE – ELKASS AGD RTV OLESNO 1-1

KULISY POWIATU – KTS PIĄTEK OLESNO 1-1

ELKASS AGD RTV OLESNO – MOTOR PRASZKA 0-1

KULISY POWIATU – ORKAN ROTERDAM 0-1

LISWARTA KRZEPICE – M-GOKIS PRASZKA 3-2

ELKASS AGD RTV OLESNO – GEOTOP OLESNO 2-3

MOTOR PRASZKA – ORKAN ROTERDAM 1-5

KTS PIĄTEK OLESNO – NIEMAMOCNI WIELUŃ 0-1

MOTOR PRASZKA – MODERNO MEBLE 0-2

M-GOKIS PRASZKA – GEOTOP OLESNO 0-0

ORKAN ROTERDAM – NIEMAMOCNI WIELUŃ 1-4

KTS PIĄTEK OLESNO – MOTOR PRASZKA 3-2

LISWARTA KRZEPICE – MODERNO MEBLE 0-2

NIEMAMOCNI WIELUŃ – GEOTOP OLESNO 2-6

MODERNO MEBLE – M-GOKIS PRASZKA 0-1

Tabela

10846102_192037774300114_7687598437742976320_n

Nasze drużyny:

??????????

Geotop Olesno: Jacek Korzonek, Grzegorz Pietrzak, Kamil Jasina, Sebastian Deja, Mateusz Flak, Michał Biniek, Damian Matlęga, Adrian Brzenska. Mateusz Poraj.

??????????

M-GOKiS Praszka: Dawid Sładek, Łukasz Cieśla, Tomasz Knaga, Kamil Więdłocha, Bartłomiej Bryś, Daniel Klonowski, Mateusz Skibiński, Tomasz Dorota, Damian Włoszczyk, Mariusz Trawiński. Trener: Jarosław Knaga.

??????????

Motor Praszka: Kamil Poranek, Kamil Hwinda, Mateusz Pokorski, Maciej Honcel, Marcin Olszański, Bartosz Jagieła, Bartłomiej Wiśniewski, Jakub Misiak. Trener: Bartłomiej Wilk.

??????????

Orkan Roterdam: Michał Kubat, Patryk Riemann, Mateusz Stasiak, Karol Szydło, Sebastian Kopel, Michał Bienias, Tomasz Kubat, Mateusz Matlęga. Trener: Zbigniew Bienias.

??????????

Kulisy: Sławomir Pyrasch, Bartłomiej Kuder, Rafał Gajdecka, Szymon Sobańtka, Błażej Pawlak, Damian Gmyrek, Marcel Hanas, Patryk Fuks, Kamil Drewniok. Trener: Przemysław Herbot.

??????????

KTS Piątek Olesno: Jakub Górka, Oskar Galant, Thomas Skowronek, Dawid Kudełko, Mateusz Kudełko, Piotr Polak, Wojciech Górski, Szymon Kochański, Tomasz Tyrała.

??????????

Elkass RTV AGD Olesno: Adrian Jaroń, Rafał Lesik, Marcin Łosik, Dariusz Ściupider, Grzegorz Grzywna, Mateusz Syga, Piotr Izydorczyk, Kamil Klemens.

??????????

Moderno Meble Olesno: Szymon Olkusz, Tomasz Kazimierowicz, Paweł Ciężki, Artur Jabłoński, Michał Wójcicki, Kamil Wójcicki, Marcel Kierzek, Patryk Jarema, Bartłomiej Kobiela, Mateusz Kucia, Przemysław Pawelec.

Podziel się