Pożar budynku usługowego w Dobrodzieniu

Pożar budynku usługowego w Dobrodzieniu

We wtorek 9 grudnia 2014 roku, tuż po godzinie 4:00 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację o pożarze budynku w Dobrodzieniu przy ulicy Opolskiej.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano siły i środki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dobrodzień oraz zastępy z oleskiej JRG.

Po dotarciu pierwszego zastępu i dokonanym rozpoznaniu, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w kompleksie budynków usługowo – handlowych doszło do pożaru poszycia dachu oraz przyłącza energetycznego. Początkowo strażacy nie mogli podjąć akcji gaśniczej, ponieważ budynek był podłączony do sieci elektrycznej. Dopiero po odłączeniu zasilania, można było przystąpić do działań.

Podano dwa prądy wody bezpośrednio na objęte pożarem elementy konstrukcji dachu. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ewentualnych źródeł ognia.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej (JRG Olesno, 2 x OSP Dobrodzień, OSP Szemrowice, OSP Główczyce) oraz samochód operacyjny z oleskiej komendy.

Na miejscu pracowali również policjanci z komisariatu w Dobrodzieniu oraz pogotowie energetyczne spółki Tauron.

*- Informacja i zdjęcia.

Podziel się