Piast z wygraną w II Lidze Futsalu!

Gorzowianie lepszego prezentu na Święta Bożego Narodzenia nie mogli sobie sprawić. Po emocjonującym i dramatycznym meczu pokonali 7-3 GTW Gliwice, a tym samym zanotowali pierwszą wygraną premiowaną trzema punktami. Najlepszym zawodnikiem Piasta został wybrany Sławomir Kałwak, ale to cała drużyna zasługuje na pochwałę.

Było to ważne spotkanie dla gospodarzy, którym do tej pory los nie sprzyjał. Grają coraz lepiej, strzelają, ale wyników nie ma. Tak było do 20 grudnia, kiedy to kibice po raz pierwszy mogli cieszyć się z wygranej.

Już od pierwszych minut Piast nie próżnował i co chwilę stwarzał okazje bramkowe. Te najlepsze marnowali Grzegorz Włoch, Damian Gmyrek i Sławomir Kałwak. Goście szybko się otrząsnęli i powoli przejmowali inicjatywę. Znów świetna postawa Pawła Chałubca sprawiła, że gospodarze nie musieli odrabiać strat.

Do 14 minuty więcej z gry mieli gliwiczanie, lecz wtedy błysnął Roland Tomala. W pojedynkę rajdem przeszedł pół boiska i z ostrego kąta uderzył w długi słupek. To zaskoczyło bramkarza przyjezdnych i Piast wyszedł na prowadzenie. Nie minęło 120 sekund a było 2-0. W zamieszaniu w polu karnym aktywny Tomasz Królikowski dopadł do piłki i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Za ciosem poszedł Cezary Pinkosz, który w 18 minucie wykończył wzorowo wyprowadzony kontratak. Była to świetna końcówka w wykonaniu gospodarzy, którzy raz za razem stwarzali sobie okazje bramkowe.

Druga połowa w wykonaniu gospodarzy była słabsza. Przespali początek i już po 10 minutach stało się 3-2. Przyjezdni byli wciąż w natarciu i bramka wisiała w powietrzu. Ta, a nawet pięć wpadły w ostatnich czterech minutach.

W 37 i 38 minucie na listę strzelców wpisał się Sławomir Kałwak, a były to ważne trafienia na 4-2 i 5-2 dla Piasta, który mógł odetchnąć z ulgą. W ostatnich sekundach Grzegorz Włoch i Kamil Kaczor dobili GTW Gliwice. U gości hat-trickiem popisał się Wojciech Wołongiewicz.

W przekroju całego meczu było to zasłużone zwycięstwo Piasta, który stwarzał więcej sytuacji bramkowych. Te z kolei przełożyły się na ostateczny wynik i przełamanie Piata Gorzów Śląski w II Lidze Futsalu.

– Bardzo się cieszymy z tej wygranej. Zrobiliśmy sobie i kibicom prezent na święta – relacjonuje Sławomir Kałwak, trener Piasta. – Mecz był ciężki, a wynik nie odzwierciedlał przebiegu gry. Było to wyrównane spotkanie. Drugą połowę znów przespaliśmy, i przeciwnik złapał kontakt. Na szczęście udało się jeszcze coś strzelić i dowieźliśmy wygraną do końca. Zadowolony jestem z postawy drużyny, każdy zagrał i wniósł coś do gry.

II Liga Futsalu, 5 kolejka

LMKS Piast Gorzów Śląski – GTW Gliwice 7-3

bramki: 1-0 Roland Tomala – 14., 2-0 Tomasz Królikowski – 16., 3-0 Cezary Pinkosz – 18. 4-2 , 5-2 Sławomir Kałwak – 37., 38., 5-3 Grzegorz Włoch – 40., 7-3 Kamil Kaczor – 40.

LMKS Piast Gorzów Śląski : Paweł Chałubiec (BR), Sławomir Kałwak, Roland Tomala, Grzegorz Włoch (C), Kamil Kaczor, Damian Gmyrek, Szymon Sobańtka, Kamil Drewniok, Marcin Olszański, Cezary Pinkosz, Tomasz Królikowski. Trener: Sławomir Kałwak.