Rudolf porwał tłumy w oleskiej “Dwójce”

Rudolf porwał tłumy w oleskiej “Dwójce”

Setka osób zaangażowanych w przedsięwzięcie, licząca tysiąc osób publiczność, niesamowita gra aktorska, potężna, robiąca kolosalne wrażenie scenografia, profesjonalne kostiumy, genialna oprawa muzyczna – wymieniać można bez końca, a i tak nie odda się tego, co działo się w oleskiej “Dwójce” w czwartek 18 grudnia.

Świąteczne spotkania z teatrem to nie zwykłe, szkolne jasełka. To ogromne przedsięwzięcie teatralne, w które zaangażowane jest mnóstwo osób, nie tylko tych związanych ze szkołą. Spektakl przygotowywany był już od początku listopada, uczniowie spędzili wiele godzin nad starannym przygotowaniem przedstawienia, ale wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Aleksandra Świtała i Dagmara Staniszewska, które reżyserują spektakl w poprzednich latach bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę, dlatego tłumy wybierające się na spektakl, oczekują czegoś niesamowitego. Tym razem również się nie zawiodły.

Muzyczna opowieść “Wyjątkowy renifer świętego Mikołaja” poruszała serca, zmuszała do myślenia, wzruszała, ale momentami również samoczynnie wywoływała szeroki uśmiech. To nieprawdopodobne, w jaki sposób można amatorów, młodych ludzi przygotować do tak świetnej gry aktorskiej.

Po raz kolejny muzyczną oprawę wspomogli Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie.

Imprezie towarzyszyły wigilijna kawiarenka oraz kiermasz bożonarodzeniowy.

Publikujemy zdjęcia Aleksandry Nowak z tego wielkiego, teatralnego wydarzenia.

Damian Pietruska

Podziel się