Praszkowska Liga Halowa: I miejsce jest zarezerwowane

Praszkowska Liga Halowa: I miejsce jest zarezerwowane

Zakończyła się pierwsza kolejka, czyli każdy zagrał już z każdym. Na czele stawki Geotop Olesno, który zarezerwował sobie I miejsce jeszcze przed rozpoczęciem Praszkowskiej Ligi Halowej. Cztery drużyny powalczą o drugie miejsce. Reszta o jak najwyższą lokatę.

Była to bardzo ciekawa III runda. Wiele świetnych meczów, pięknych akcji i walki do ostatnich sekund sprawiło, że na trybunach nikt się nie nudził.

Lidera ma Geotop Olesno i nic nie zapowiada tego, by miało się to zmienić. Na 9 meczy wygrał 8, a 1 zremisował (z M-GOKiS-em Praszka). Sebastian Deja (10 bramek) i Kamil Jasina (9 bramek) prowadzą na liście najlepszych strzelców. Statystyki mówią same za siebie, jednak mając taką kadrę, jego pozycja nie jest zaskoczeniem. Pierwsza czwórka (gdy kadra jest kompletna) to na bramce Jacek Korzonek, w polu Grzegorz Pietrzak, Sebastian Deja, Adam Deja i na ścianie Kamil Jasina.

W III rundzie mieli ciężki terminarz, lecz poradzili sobie z nim bezproblemowo. Z wiceliderem Liswartą Krzepice zdecydowanie wygrali, a bramki strzelali: dwie Kamil Jasina, Sebastian Deja oraz Damian Matlęga.

Kolejnym mocnym przeciwnikiem był Orkan Roterdam. Obrońcy tytułu długo nie zmieniali pierwszej czwórki, zrobili to dopiero wtedy, gdy zaczęły wpadać bramki. Strzelanie otworzył Sebastian Deja, prowadzenie podwyższyli Adam Deja i Kamil Jasina. Orkan w końcówce zdobył trafienie honorowe i ostatecznie skończyło się na 3-1.

Na drugiej pozycji z sześcioma punktami straty do Geotop-u plasuje się Liswarta Krzepice. Trzeba przyznać, że jej lokata to mała niespodzianka, ale jest wynikiem dobrej i skutecznej gry. Odnotowała jedynie dwie porażki i jeden remis. Z liderem i w I rundzie z Moderno Meble. Remis z kolei w meczu otwierającym Praszkowską Ligę Halową z Elkass-em AGD RTV Olesno.

M-GOKiS Praszka z trzeciego miejsca raczej nie jest zadowolony, jego aspiracje zapewne sięgają wyżej. Jednak kilka wpadek spowodowało, że uciekły mu punkty i marzenia o zdominowaniu hegemonii Geotop-u musi odłożyć na VIII edycję. Jest on jednak jedyną drużyną, która zagroziła liderowi i w rewanżu pokusi się o sprawienie niespodzianki.

W niedzielę 21 grudnia M-GOKiS zagrał cztery mecze. Zanotował dwie wygrane, czyli z Elkass-em i w derbach z Motorem Praszka. W tym drugim spotkaniu dominował od pierwszej do ostatniej minuty, a bramki Kamila Więdłochy i Tomasza Doroty to potwierdziły.

Pozostałe jego wyczyny to dwa remisy, które wyłączyły go z walki o mistrza.W pierwszym meczu z Kulisami dwukrotnie odrabiał straty. Roland Tomala dał prowadzenie Kulisom, lecz Łukasz Cieśla szybko odpowiedział. M-GOKiS dominował, a kolejne trafienie zaliczyli przeciwnicy, a dokładnie Kamil Drewniok. Za sprawą Bartłomieja Brysia znów był remis, ale na więcej nikogo nie było stać.

W swoim ostatnim meczu zremisował 3-3 z  lepszym Orkanem Roterdam, a remis uratował w dość kontrowersyjnych warunkach Bartłomiej Bryś. Kontrowersje dotyczyły decyzji sędziów o przyznaniu rzutu wolnego w okolicy bramki Orkan-u.

Czwarte miejsce dla Niemamocni Wieluń, którzy dużo strzelają i dużo tracą. Ich stosunek bramek to 26-20. W ostatniej kolejce zdobyli sześć punktów, dzięki wygranym z Kulisami i Motorem. Porażkę, która była to przewidzenia, odnotowali z Liswartą Krzepice.

Na piątej pozycji Orkan Roterdam, który spadł z podium. Punkty uciekły im z M-GOKiS-em (remis) i Geotop-em (przegrana). Mało nie brakowało, a straciłby jeszcze więcej punktów, ale w ostatnim meczu z Moderno Meble Michael Zuzel i Mateusz Matlęga uratowali trzy punkty. Na ich bramki Moderno odpowiedziało tylko jedną Mateusza Kucia. Jego piąta pozycja na półmetku jest niespodzianką.

Te cztery drużyny walczą o drugie miejsce. Różnica między drugą, a piątą pozycją to zaledwie trzy punkty.

Reszta drużyn ma już dużą stratę do Orkana. Najwyżej plasuje się KTS Piątek Olesno (szóste miejsce). Tuż za nimi jest Moderno Meble, które gra dobrze, a wyników brak. Ich stosunek bramek to 10-8, a więc na plusie. W ostatniej kolejce przegrali z KTS-em Piątek Olesno, dzięki jedynemu trafieniu Thomasa Skowronka i stąd są za nimi.

8 i 9 miejsce zajmują odpowiednio Kulisy i Motor. Ich pozycje są adekwatne do ich poczynań w hali Kotwica, jednak Kulisy przegrywają wiele meczów nieznaczną różnicą bramek. Zdecydowanie ich lokata jest największym zaskoczeniem. Nawet Roland Tomala nie był w stanie czegoś zmienić, a jedyną wygraną odnotowali z najsłabszą drużyną Elkass-em. I to w bólu i trudzie. Jedyną bramkę zdobył Damian Gmyrek. Motor raczej nastawiony na zbieranie doświadczenia, niż na wynikach.

Ostatnie miejsce dla Elkass-a, który za mało strzela. 9 bramek, przy 32 straconych to skromny rezultat.

Najlepszymi zawodnikami rund zostali:

najlepszy I runda

W drugiej rundzie VII Praszkowskiej Ligi Halowej najlepszy okazał się Patrick Riemann

??????????

Gratulujemy.

KAMIL CIAPA

Wyniki i tabela:

Wyniki III runda

Tabela III runda

 Michał Krzyminski

 

??????????

Podziel się