Lider odjechał, peleton nie goni

Lider odjechał, peleton nie goni

Coraz ciekawiej wygląda rywalizacja o pozycję wicelidera Praszkowskiej Ligi Halowej. Po dobrej grze do peletonu o to miano, oprócz Orkan-u Roterdam, M-GOKiS-u Praszka, Liswarty Krzepice i Niemamocni Wieluń, włączyło się Moderno Meble Siemianice i KTS Piątek Olesno.

Obie drużyny zaliczyły bardzo dobrą IV rundę, czego nie można powiedzieć o niektórych faworytach. Na fotelu lidera oczywiście bez zmian – Geotop Olesno.

Różnica między drugim, a siódmym miejscem wynosi sześć punktów. Stało się to za sprawą wpadek Liswarty Krzepice i M-GOKiS-u Praszka, które na trzy swoje spotkania wygrały tylko po jednym.

Ich pogromcami było między innymi mocne Moderno Meble. Drużyna, która prezentuje dobrą grę, jak do tej pory stoi nisko w tabeli. z  18 punktami zajmuje dopiero szóste miejsce. Wydaje się jednak, że jej gra w końcu zaskoczyła, bowiem w  IV rundzie, obok Geotopu Olesno, jako jedyni odnotowali komplet wygranych.

Do tego przyczyniła się bramka Tomasza Kazimierowicza w wygranym meczu 1-0 z Liswartą Krzepice oraz gole Michała Wójcickiego, Mateusza Kucia i znów Tomasza Kazimierowicza w wygranym meczu 3-2 z M-GOKiS-em Praszka. Ci odpowiedzieli trafieniami: Kamila Więdłochy i Daniela Klonowskiego.

Obaj przegrani również spotkali się na boisku i odwet za przegraną w I rundzie wziął M-GOKiS Praszka. Pewnie wygrywali 4-0, a bramki zdobyli: Dwie Tomasz Dorota i po jednej Mariusz Trawiński i Bartłomiej Bryś.

Potknięcia tych drużyn wykorzystał Orkan Roterdam, który zdobywając tylko siedem punktów, wskoczył na drugie miejsce. Tylko, gdyż nie potrafił wygrać z ekipą Kulis Powiatu, choć okazji mu nie brakowało. Tu mecz skończył się bezbramkowym remisem. Orkan męczył się również z Motorem Praszka, ale Patrick Riemann, strzelając jedyną bramkę w meczu, dał mu ważne zwycięstwo.

Godna uwagi jest pierwsza wygrana Elkass-u RTV AGD Olesno. Za sprawą goli Rafała Lesika i Grzegorza Grzywny wygrali 2-0 z Motorem Praszka. To im jednak nie dało żadnego awansu w tabeli.

Dobre zawody rozegrał KTS Piątek Olesno, który wygrał między innymi z wyżej notowanym Niemamocni Wieluń. Ci zaś nie mogą zaliczyć IV rundy do udanej; trzy mecze, trzy przegrane.

Motor Praszka i Kulisy Powiatu zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Najciekawszy mecz był oczywiście z udziałem Geotop-u Olesno. W rewanżowym meczu z M-GOKiS-em Praszka po raz kolejny okazał się lepszy. W tym spotkaniu był stroną dominującą i pewnie wygrał 3-1. Bramki dla zwycięzców strzelali: dwie Kamil Jasina i jedną Sebastian Deja. Rywale odpowiedzieli trafieniem Mariusza Trawińskiego.

Michał Krzyminski

Wyniki:

 MODERNO MEBLE – M-GOKIS PRASZKA 3-2

NIEMAMOCNI WIELUŃ – GEOTOP OLESNO 1-8

LISWARTA KRZEPICE – MODERNO MEBLE 0-1

KTS PIĄTEK OLESNO – MOTOR PRASZKA 0-0

ORKAN ROTERDAM – NIEMAMOCNI WIELUŃ 3-0

M-GOKIS PRASZKA – GEOTOP OLESNO 1-3

MOTOR PRASZKA – MODERNO MEBLE 0-4

KTS PIĄTEK OLESNO – NIEMAMOCNI WIELUŃ 2-1

MOTOR PRASZKA – ORKAN ROTERDAM 0-0

ELKASS AGD RTV OLESNO – GEOTOP OLESNO 1-8

LISWARTA KRZEPICE – M-GOKIS PRASZA 0-4

KULISY POWIATU – ORKAN ROTERDAM 0-0

ELKASS AGD RTV OLESNO – MOTOR PRASZKA 2-0

KULISY POWIATU – KTS PIĄTEK OLESNO 1-5

LISWARTA KRZEPICE – ELKASS AGD RTV OLESNO 4-2

10676276_202164483287443_3301686404973225495_n

Podziel się