Jak wybrać najlepszą ofertę last minute?

Jak wybrać najlepszą ofertę last minute?

Oferty last minute są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Dzięki nim możesz zaoszczędzić nawet do 60%. Jednak warto abyś przed samym skorzystaniem z wyjazdu sprawdził dokładnie co oferuje Ci wybrana oferta.

Takie propozycje są coraz bardziej popularne. W wielu ofertach last minute czasami trudno znaleźć tą najodpowiedniejszą. Wakacje różnią się przede wszystkim cenami. Czasami musisz poświęcić wiele godzin nad porównywaniem poszczególnych ofert z różnych biur podróży. Jeżeli chcesz tego ominąć, to warto żebyś wiedział na jakie rzeczy powinieneś zwrócić uwagę. Oszczędzisz sobie nie tylko czas, ale również rozczarowanie przy wyborze nieodpowiedniej oferty.

Podczas organizacji wakacji możesz swoje dziecko wysłać na obóz sportowy dla młodzieży, a samemu skorzystać z oferty last minute. Najważniejsze na co powinieneś zwrócić uwagę, to warunki noclegowe. Hiszpański hotel 2 – gwiazdkowy, to całkiem dobre warunki, na które możesz się zdecydować. Natomiast 2 bądź 3 – gwiazdkowe w Tunezji są odradzane przez wielu turystów i specjalistów.

Jeżeli masz do wyboru wyjazd 1-tygodniowy lub 2-tygodniowy, to powinieneś zdecydować się na dłuższy pobyt. Ceny nie są wcale większe, a w niektórych przypadkach nawet mniejsze, gdyż na cenę wyjazdu wpływa przelot samolotem. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również będziesz miał więcej czasu dla siebie, aby odpocząć od codziennych prac.

Ochrona prawna

Nie musisz się obawiać, że oferty last minute są gorszej kategorii. Mają taką samą ochronę prawną jak te zwykłe, mimo, że płacisz zdecydowanie mniej. Przed podpisaniem oferty powinieneś dokładnie przeczytać ofertę. W takim dokumencie powinno się znajdować standard hotelu oraz typ i ilość posiłków podawanych w ciągu dnia. Powinien także być zapis o środku transportu. Na koniec zwróć uwagę, czy aby umowa nie posiada klauzuli o zmianach w programie wycieczki.

Oferty last minute okazały się zbawieniem dla wielu ludzi. Za mały koszt możesz udać się na swoje wakacje marzeń. Musisz jednak przed samą decyzją o wylocie dokładnie przeanalizować podobne oferty, a będąc już w biurze dokładnie przeczytać ofertę.

Podziel się