Dobry mecz i wysoka wygrana Piasta

Piast świetnie zaczął nowy rok, bo od wygranej aż 8-2 nad KS Energetykiem Jaworzno w sobotę 3 stycznia w przełożonym meczu 7 kolejki II Ligi Futsalu. Gorzowianie tym samym notują kolejną wygraną i awans na 4 miejsce w tabeli.

Już od samego początku Piast wyraźnie górował nad rywalami i stwarzał wiele okazji bramkowych. Po czterech minutach było już 2-0, a o bramki postarały się obie drużyny. Pierwsza z nich to trafienie samobójcze Mateusza Zduna. Następna była autorstwa Grzegorza Włocha, który wykończył szybki kontratak wyprowadzony przez Marcina Olszańskiego i Rolanda Tomalę.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych Sławomira Kałwaka, którzy w końcu zagrali skutecznie. Efektem tego były kolejne gole Sławomira Kałwaka, Damiana Gmyrka i trafienie samobójcze Arkadiusza Sęduzaka. Na pięć bramek gospodarzy, goście odpowiedzieli dwoma golami i do przerwy na tablicy wyświetlał się wynik 5-2.

– Dobrze nam się grało i w końcu skutecznie – chwalił swoją drużynę Sławomir Kałwak, trener Piasta.- Zdecydowanie byliśmy lepsi, ale spodziewałem się trudniejszego meczu.

W drugiej połowie goście próbowali przejąć inicjatywę i nawet im się to udało. Na parkiecie było widać zalążki dobrej gry, ale wszystko odbywało się za wolno. W 29 minucie marzenia o odrobieniu strat przyjezdni musieli odłożyć, gdyż Sławomir Kałwak podwyższył prowadzenie. Zaraz po nim niezawodny Grzegorz Włoch dobił Energetyka strzelając na 7-2. W 36 minucie wynik na 8-2 ustalił Kamil Drewniok, któremu należała się bramka za zaangażowanie.

W przekroju całego meczu gorzowianie zasłużyli na wygraną, a wysokie zwycięstwo na pewno podbuduje Piasta. Martwi jedynie druga połowa w ich wykonaniu, która znów była gorsza od pierwszej odsłony. Brak koncentracji i bałagan na boisku mógł odwrócić losy spotkania. Całe szczęście gorzowskiej bramki strzeże Paweł Chałubiec, który znów zanotował bardzo dobre zawody.

Wynik cieszy, ale nie można zapomnieć, że była to przedostatnia drużyna w tabeli.

II Liga Futsalu, 7 kolejka (przełożona)

LMKS Piast Gorzów Śląski – KS Energetyk Jaworzno 8-2 (5-2)

bramki: 1-0 Mateusz Zdun (bramka samobójcza) – 2., 2-0 Grzegorz Włoch – 4., 3-0 Sławomir Kałwak – 9., 4-0 Arkadiusz Sęduzak – 10., 5-1 Damian Gmyrek – 14., 6-2 Sławomir Kałwak – 29., 7-2 Grzegorz Włoch – 31., 8-2 Kamil Drewniok – 36.

Piast: Paweł Chałubiec – Sławomir Kałwak, Roland Tomala, Grzegorz Włoch (C), Cezary Pinkosz, Damian Gmyrek, Marcel Hanas, Kamil Drewniok, Marcin Olszański, Bartłomiej Kuder, Kamil Kaczor.