Spokojny długi weekend na opolskich drogach

Spokojny długi weekend na opolskich drogach

Za nami pierwszy długi weekend nowego roku. Na drogach Opolszczyzny było spokojnie. Od soboty do wtorku doszło tylko do jednego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 23 nietrzeźwych jadących na ,,podwójnym gazie”.

Pierwszy długi weekend nowego roku na drogach Opolszczyzny był spokojny. Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji dbali o bezpieczeństwo podróżujących opolskimi drogami ,sprawdzając prędkość i stan trzeźwości kierujących. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazł się miedzy innymi opolski odcinek autostrady A4. Policjanci w nieoznakowanych radiowozach sprawdzali czy kierujący w tych trudnych warunkach drogowych nie przekraczają dozwolonych prędkości.

Tylko w ciągu czterech ostatnich dni funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 5200 kierowców. Na terenie województwa policjanci zatrzymali 23 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod jego wpływem.

Od soboty do wtorku na drogach Opolszczyzny policjanci odnotowali tylko jeden wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło w Brzegu, gdzie 49-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła na pasach 73-latkę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierującą była trzeźwa.

Nadal najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz jazda pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy o tym, że warunki drogowe bardzo szybko się zmieniają. Oblodzenia, gołoledź i szybko zapadający zmrok, wymagają od nas wzmożonej uwagi i koncentracji za kierownicą.

*- Informacja KPP Olesno.

Podziel się