Piast złapał wiatr w żagle

W świetnym stylu gorzowianie zakończyli I rundę, bo zwycięstwem nad tabelowym sąsiadem GSF-em SMSAPI Gliwice 5-3. Katem gości okazał się przeżywający drugą młodość Grzegorz Włoch, który ustrzelił hat-tricka.

Ponadto kapitan Piasta (13 bramek) oraz Sławomir Kałwak (9 bramek)  są w czołówce klasyfikacji strzelców. Gospodarze tym samym pokazują, że będą liczyć się w stawce, a pomysł utworzenia takiej sekcji spłaca się z nawiązką.

Ostatni mecz przed krótką przerwą zapowiadał się dla gospodarzy bardzo ciężko. Gliwiczanie to młoda, perspektywiczna drużyna co z resztą pokazali w sobotę 11 stycznia. Przyjezdni trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem Piast zdołał wyrównać. Bramki dla gospodarzy kolejno zdobywali Grzegorz Włoch, Roland Tomala i grający trener Sławomir Kałwak.

Mieliśmy problemy z wypracowaniem sobie sytuacji bramkowych, ponieważ goście świetnie bronili. Są to młodzi, ambitni zawodnicy, a trenuje ich doświadczony trener z przeszłością ekstraklasową – relacjonuje strzelec trzeciej bramki. – Na pewno jeszcze przypomną o o sobie.

Wynik remisowy utrzymywał się aż do 37 minuty, ale wtedy na wysokości zadania stanął Grzegorz Włoch, który w jednej minucie, aplikując gościom dwie bramki, zabił mecz.

– Nasz kapitan jest jak wino. Im starszy, tym lepszy – komplementował kolegę z drużyny Sławomir Kałwak. – W tym meczu pokazał piłkarski kunszt.

Po słabym początku Piast powoli pnie się do góry. Póki co z 10 punktami zajmuję czwartą lokatę, ale zachowuje kontakt z trzecim Kmicicem Częstochowa. Dwa pierwsze miejsca to już “wyższy level”.

Cieszymy się, że jesteśmy w stanie powalczyć w tej lidze. Utworzyliśmy drużynę futsalową przede wszystkim z myślą o kibicach. Widzimy, że nasza gra budzi duże zainteresowanie i oto nam chodziło – kończy Sławomir Kałwak.

II Liga Futsalu, 6 kolejka

LMKS Piast Gorzów Śląski – GSF SMSAPI Gliwice 5-3 (1 -2)

1-1 Grzegorz Włoch 18., 2-2 Roland Tomala 21., 3-3 Sławomir Kałwak 29., 4-3 Grzegorz Włoch 37., 5-3 Grzegorz Włoch 37.

Piast: Paweł Chałubiec (BR), Sławomir Kałwak, Roland Tomala, Grzegorz Włoch (C), Cezary Pinkosz oraz Damian Gmyrek, Bartłomiej Kuder, Kamil Kaczor, Tomasz Królikowski. Trener: Sławomir Kałwak.