Sukces oleskiej policji

Sukces oleskiej policji

Kradzionym samochodem uciekali przed policjantami z miejsca włamania. Podczas próby ucieczki uderzyli w radiowóz i ranili jednego z interweniujących policjantów. 33 i 34-latek ze Śląska usłyszeli już zarzuty.

Młodszy z zatrzymanych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Starszy był poszukiwany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oleskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do sklepów na terenie powiatu. 33 i 34-latek wpadli w ręce policji po tym, jak kradzioną hondą próbowali uciec z miejsca włamania.

W nocy z 19 na 20 stycznia dyżurny kluczborskiej policji odebrał komunikat o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych na terenie Lublińca (woj. śląskie). Z informacji wynikało, że sprawcy poruszają się osobową hondą. Po kilku minutach policjanci zauważyli poszukiwany samochód.

Podczas próby zatrzymania, w miejscu widocznym, z włączonymi w oznakowanych radiowozach sygnałami świetlnymi, kierujący hondą uderzył w radiowóz raniąc jednego z policjantów. Następnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i dachował. Podczas tego zdarzenia ranny został jeden z interweniujących policjantów. Kierujący hondą zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Kryminalni ustalili, że samochodem poruszało się dwóch mieszkańców województwa śląskiego, a honda, którą uciekali była kradziona. 33 i 34-latek zostali zatrzymani.  Podczas przeszukania w ich mieszkaniach śledczy zabezpieczyli 2 laptopy warte około 40 000 złotych oraz wyroby tytoniowe skradzione na terenie Śląska.

Policjanci podejrzewają ich o kilka włamań do sklepów na terenie powiatu oleskiego, kluczborskiego oraz lublinieckiego. Zdaniem śledczych mężczyźni kradli głównie papierosy, artykuły spożywcze i alkohol.

Zdaniem pracujących nad sprawą policjantów sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni podejrzewają, że mężczyźni dokonywali przestępstw na terenie województwa opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego. Według śledczych, mężczyźni mają związek z co najmniej 16 włamaniami i kradzieżą mienia o wartości co najmniej 150 000 złotych.

Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora z Olesna, który nadzoruje sprawę, sąd tymczasowo aresztował 33-latka na 3 miesiące. Starszy z  mężczyzn poszukiwany był w związku z niepowrotem do zakładu karnego.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się