23-latek przewoził narkotyki

23-latek przewoził narkotyki

23-latek został zatrzymany, po tym jak policjanci w jego samochodzie znaleźli marihuanę. Osobowe audi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w centrum Olesna. Mężczyzna wracał z Niemiec. Woreczek z narkotykami ukryty był w schowku. 23-latkowi za posiadanie narkotyków może teraz grozić nawet do 3 lat więzienia.

Olescy policjanci z wydziału prewencji, którzy patrolowali centrum miasta zauważyli jadące audi. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna wracał właśnie z Niemiec.

Jego nerwowe zachowanie podczas kontroli spowodowało, że policjanci postanowili dokładnie sprawdzić co przewozi. Podczas kontroli jego samochodu funkcjonariusze w schowku znaleźli foliowy woreczek z zielonym suszem. Badania zabezpieczonej substancji potwierdziły, że mężczyzna miał w samochodzie 1,5 grama marihuany. Kierowca został zatrzymany, a jego samochód trafił na policyjny parking.

Śledczy przedstawili 23-latkow zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

* – Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się