Tragiczny wypadek w Gosławicach

Tragiczny wypadek w Gosławicach

W czwartek 26 lutego, tuż po godzinie 12:40 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację o wypadku drogowym na trasie Dobrodzień – Lubliniec w miejscowości Gosławice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP, kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że na łuku drogi krajowej 46 samochód osobowy citroen xsara zjechał z jezdni i uderzył w barierę dźwiękochłonną, następnie odbił się, wpadł na jezdnię, gdzie został uderzony przez ciągnik siodłowy volvo z naczepą.

Po zderzeniu samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na bok, a samochód ciężarowy zablokował jeden pas ruchu. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego, trzy zastępy straży pożarnej (JRG Olesno, OSP Dobrodzień i OSP Główczyce) oraz samochód operacyjny z oleskiej komendy.

Mimo wysiłków ratowników medycznych pogotowia oraz strażaków, którzy przez 40 minut prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową nie udało się uratować 39 – letniej kobiety prowadzącej samochód osobowy.

Na miejsce wypadku przybył prokurator oraz funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili czynności dochodzeniowo – śledcze. Usuwanie skutków wypadku zakończono o godzinie 17:30.

*- Informacja i zdjęcia: KP PSP Olesno.

Podziel się