Przeszkoda numer jeden pokonana

Przeszkoda numer jeden pokonana

Po zwycięstwie 3:0 z LKS Miraż Głubczyce, Bogdan Pawlak zapowiadał, że czekają jego drużynę trzy trudne spotkanie, które zdecydują o mistrzowie w opolskiej III lidze siatkówki. Zawodnicy Iskry Pimat Gorzów Śląski pierwszą przeszkodę pokonali bezbłędnie, pokonując SPS Głogówek na wyjeździe 3:1.

– Mecz z pewnością mógł się podobać – ocenia Bogdan Pawlak, trener gorzowian. – Mocne ataki, dobra obrona obu drużyn to akcenty tego spotkania.

Pierwszy set to walka punkt za punkt obu drużyn. Mocno rozpoczęli siatkarze z Głogówka, którzy dzięki mocnym atakom, dobrej grze na zagrywce i szczelnej obronie, wygrali pierwszą partię.

– Wtedy do głosu doszli nasi zawodnicy – mówi szkoleniowiec. – Graliśmy bardzo dobrze na zagrywce i w obronie, zaczął funkcjonować również nas blok. Z każdym kolejnym setem nasza świetna gra podcinała skrzydła gospodarzom, którzy zaczęli popełniać proste błędy własne. U nas w zespole świetnie w ataku radził sobie Bogacz i Gibek. W przyjęciu dobrą robotę robili Dąbrowny i Noga. Bardzo dobre piłki do ataku posyłał Wesołowski. Na pochwałę zasługują nasi młodzi środkowi Bartek Rafacz oraz Bartek Kabała, mimo młodego wieku dobrze radzili sobie z wymagającym przeciwnikiem. Na brawa również zasługuje cała meczowa “dwunastka”, która stworzyła super atmosferę na parkiecie.

Siatkarze z Gorzowa kolejnym zwycięstwem przybliżają się do upragnionego tytułu. Teraz czekają ich dwa arcyważne pojedynki, pierwszy na wyjeździe z trzecim LUKS Azymek Zdzieszowice (7 marca) oraz u siebie z wiceliderem, AZS UO Opole (14 marca).

Ten sezon musi należeć do zawodników Bogdana Pawlaka, bo mocno sobie na to zapracowali!

Opolska III Liga Siatkówki

Głogówek, 28.02.2015 r.

SPS Głogówek – Iskra Pimat Gorzów Śląski 1:3

(25:23, 15:25, 19:25, 17:25)

Iskra: Noga, Gibek, Wesołowski, Rafacz, Kabała, Bogacz, Dąbrowny(L) oraz Pinkosz(L), Kostrzewa, Garncarek, Nowakowski. Trener Bogdan Pawlak.

Damian Pietruska

Podziel się