MKS Kluczbork przetestował OKS Olesno

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną, walczący o awans do I ligi MKS Kluczbork pokonał u siebie OKS Olesno 6-2.

W meczu rozegranym w środę 4 marca na boisku treningowym MKS-u od początku widać było różnicę poziomów obu drużyn. OKS oczywiście postawił na obronę i przez większość meczów biegał za piłką, podpatrując jak się przeprowadza akcje. Problem w tym, że tego dnia właśnie czujności w obronie oleśnian brakowało najbardziej.

MKS zdobywał kolejne gole po składnie przeprowadzonych akcjach, a trener Grzegorz Krawczyk narzekał na brak odpowiedniego pressingu w obronie. Oleśnianom rzadko udawało się utrzymać dłużej przy piłce, ale za to oddali kilka strzałów na kluczborską bramkę.

Obie bramki dla OKS-u zdobył aktywny Tomasz Kożuchowski (na zdjęciu głównym przy bramce na 2-1), w pierwszej połowie po dobrej akcji Tomasza Kubackiego, a w drugiej połowie na 6-2 po genialnym podaniu Mateusza Pawelca. Ten ostatni to jeden z tych zawodników OKS-u, którzy mecz z wyżej notowanym zespołem z pewnością mogą zaliczyć do udanych.

OKS zdecydowanie uporządkował szyki w drugiej połowie, w której MKS wymienił niemal cały skład, a mimo to zdołał zdobyć tylko jedną bramkę.

– Cały czas próbujemy skupić się na grze obronnej, a z takim zespołem, była ku temu doskonała okazja – komentuje Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – W pierwszej połowie nie wiem o czym zawodnicy myśleli. Zamiast przeszkadzać przeciwnikowi, niemal w każdej akcji ułatwialiśmy im zadanie. W drugiej połowie zaczęliśmy lepiej grać w obronie i gra wyglądała już dużo lepiej. W każdym dotychczasowym sparingu jedną połowę mieliśmy słabszą, co wynikało ze słabej koncentracji. Dopóki nie będziemy grać konsekwentnie i zdyscyplinowanie w obronie, nie będziemy wygrywać meczów.