Wrócili do Polski, by działać

Wrócili do Polski, by działać

Firma Doktorvolt z Dobrodzienia, specjalizująca się w handlu asortymentem elektrycznym, działa na rynku od października 2013 roku. Hurtownię założyli młodzi ludzie, którzy wrócili do Polski z Zachodu. Wykorzystują doświadczenie, którego nie chcą zmarnować. Udowadniają, że można realizować ambitne plany również w naszym kraju.

– Wraz z żoną wyjechałem do Niemiec kilkanaście lat temu – mówi Zbigniew Maleska, właściciel firmy. – Zaczynaliśmy nowe życie jak przeciętni obcokrajowcy, niemal od zera, od ciężkiej pracy fizycznej. W pewnym momencie zdecydowałem się założyć firmę w Niemczech. Rozpocząłem handel artykułami elektrotechnicznymi. Kosztowało nas to dużo zdrowia, ale wiedziałem, że to jedyny sposób na samowystarczalność finansową. Penetracja rynku w Niemczech nie była łatwa, głównie ze względu na wrodzoną skrupulatność i dokładność Niemców. Trzeba było temu sprostać.

Upór i solidność pomogły Zbigniewowi Maleska w stopniowym pozyskiwaniu klientów. Pojawili się również odbiorcy w innych krajach.

Założyciele firmy poszli z duchem czasu uruchamiając sprzedaż internetową swoich artykułów. Wirtualny sposób sprzedaży oraz inwestycja w reklamę przyniosły kolejne efekty, a rozwój firmy przyspieszał.

– Najważniejszym czynnikiem było przeznaczanie pierwszych zysków na dalszą działalność – wspomina Zbigniew Maleska. – Zarobione pieniądze inwestowaliśmy z myślą o firmie i jej rozwoju. Poza tym wzmacnialiśmy kontakty z dostawcami. Dzięki temu udało nam się wprowadzić nowe marki na rynek niemiecki. Od samego początku z szacunkiem traktowaliśmy klientów.

Mądre spożytkowanie zarobionych pieniędzy stanowiło przeciwwagę dla szerokiej grupy młodych Polaków, którzy często marnują pieniądze zarobione na zachodzie.

– Pewnego dnia stwierdziliśmy, że jesteśmy na tyle stabilni, aby wrócić do Polski i założyć firmę Doktorvolt, sklep internetowy www.doktorvolt.pl ze sprzedażą skierowaną głównie do rodzimego odbiorcy – kontynuuje Zbigniew Maleska, który w 2014 roku osiadł w rodzinnym Dobrodzieniu. – Oczywiście kontynuujemy działalność rozpoczętą w Niemczech, a przy tym promujemy się w Polsce pod nowym szyldem.

Schemat rozwoju firmy Doktorvolt oparty jest na kierunkach obranych za Odrą. W internetowym sklepie doktorvolt.pl przybywa artykułów, które coraz częściej wybierane są przez klientów w Polsce.

– Nowy asortyment powoduje, że mamy problem z jego magazynowaniem. Aby usprawnić działanie firmy w roku 2015 planujemy budowę nowego magazynu wraz z zapleczem biurowym – mówi właściciel firmy. – Hala o powierzchni 500 m2 ma powstać w Malichowie koło Dobrodzienia. Inwestycja w przyszłości wpłynie na zwiększenie zatrudnienia wśród lokalnej społeczności oraz wzmocni wizerunek firmy. Jestem dobrej myśli. To kolejny krok naprzód i duża szansa na rozwój naszej działalności.

Odważne decyzje, solidność oraz konsekwencja, pozwoliły rodzinnej firmie z Dobrodzienia stanąć na równi z tymi, którzy umiejętnie wykorzystują, nie łatwe czasem, doświadczenia zdobyte na zachodzie. Stworzenie hurtowni Doktorvolt jest dowodem na to, że powrót do kraju i kontynuacja obranego kierunku jest możliwa. Należy tylko trzymać się założeń, nie przejmować się potknięciami i po prostu, wierzyć w powodzenie.

*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się