OKS Olesno wraca na tarczy z Paczkowa

W sobotę 14 marca o godz. 15.00 w Paczkowie z lokalną Spartą, OKS Olesno zainaugurował rundę wiosenną w IV lidze. Po 90 minutach wynik brzmiał 2-0 dla gospodarzy.

Niemile przywitała Sparta oleśnian, bowiem już w drugiej minucie po pięknym strzale z rzutu wolnego wyszła na prowadzenie. To ułożyło mecz, a przyjezdni musieli reagować.

Byliśmy nastawieni na obronę i wypatrywanie szans w kontratakach, ale już na początku spotkania trzeba było wprowadzić zmiany taktyczne – relacjonuje Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Przewaga leżała po stronie gospodarzy, którzy dołożyli nam kolejną bramkę.

W 26. minucie Sparta przeprowadziła kolejną akcję bramkową. Po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem z głowy podwyższyła prowadzenie i z pewnym wynikiem kontrolowała przebieg spotkania. Oleśnianom z kolei brakowało pomysłu na grę przez co na boisku było dużo chaosu.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale OKS nie zdołał zdobyć bramki kontaktowej.

Wprowadziliśmy kilka roszad w składzie, ale już nie zdołaliśmy zmienić wyniku. Gospodarze dowieźli wynik do końca, choć było widać, że nie wytrzymali kondycyjnie – kontynuuje trener.

W szeregach OKS-u dobrze zaprezentował się Rafał Halski, który kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki.

Ten mecz tylko potwierdził to, co już wiedzieliśmy. Czeka nas bardzo trudna runda – ciągnie szkoleniowiec – Mimo dużego zaangażowania i chęci nie zdołaliśmy wywieźć punktów. Brakuje nam siły w ataku przez co jak na lekarstwo było sytuacji bramkowych. Przed nami jeszcze wiele pracy i wierzymy, że osiągniemy swój cel.

Aktualnie OKS Olesno z 20 punktami zajmuje 15 miejsce w IV lidze, a przed nim ciężki terminarz. Najpierw mecz na wyjeździe z Polonią Głubczyce (lider), następnie z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle (7 miejsce) na własnym stadionie i z LZS-em Piotrówka (3 miejsce) na wyjeździe.