Adrian Brzenska ratuje Małapanew Ozimek

Adrian Brzenska ratuje Małapanew Ozimek

Pochodzący z Łomnicy Adrian Brzenska przeszedł w przerwie zimowej z walczącego o utrzymanie w IV lidze OKS-u Olesno do broniącego się przed spadkiem w Opolsko-Śląskiej III lidze klubu Małapanew Ozimek.

– Okazje przejścia do wyższej ligi nie trafiają się zbyt często, dlatego chciałem spróbować sił w III lidze – komentuje Adrian Brzenska. – Mam nadzieję, że w tym klubie piłkarsko się rozwinę.

Sytuacja klubu z Ozimka w III lidze jest dramatyczna. Zajmuje ostatnie, 20 miejsce z 10 punktami na koncie po 22 meczach. W pierwszym meczu rundy wiosennej przegrał u siebie ze Swornicą Czarnowąsy 1-5, ale 25-letni były zawodnik OKS-u w debiucie zaliczył asystę w 10 minucie wykonując rzut wolny, po którym padła jedyna bramka dla zespołu z Ozimka. W 24 minucie jeden z zawodników gospodarzy został jednak ukarany czerwony kartonikiem i od tego momentu Swornica przejęła kontrolę, zdobywając pięć bramek.

– Sytuacja jest nieciekawa, ale nie mamy nic do stracenia. W każdym meczu chcemy, więc walczyć o punkty – mówi Adrian Brzenska. – Naszym celem jest gra do końca, nie możemy się poddawać, bo w piłce wszystko jest możliwe.

Adrian Brzenska został wypożyczony z OKS-u na pół roku.

– Później wracam do Olesna, gdzie mam nadzieję nadal będę grał w IV lidze – komentuje zawodnik. – W klubie ostatnio wiele się zmieniło, dlatego kto wie, być może powalczymy w przyszłym sezonie o awans do III ligi.

Małapanew Ozimek, klub, z którego wypłynął na szerokie wody, między innymi reprezentant Polski Waldemar Sobota to prawdziwa kolonia oleskich piłkarzy. Obecnie oprócz Adriana Brzenski występują w niej byli zawodnicy OKS-u: Patrick Riemann, Krzysztof Meryk i Łukasz Romanowski. Jeszcze w rundzie jesiennej w klubie z Ozimka grał również Andrzej Krzyminski, który na wiosnę wrócił do OKS-u Olesno.

Damian Pietruska

Podziel się