Start powalczy o trzecie miejsce

Nieudanie rozpoczęli fazę play-off koszykarze Start-u Dobrodzień, którzy dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali z Ozimka w półfinale. Teraz czeka ich walka o trzecie miejsce z Ofensywą Racibórz.

Zawodnicy Piotra Foltyna nie mogą zaliczyć sezonu do udanych. Słaba runda rewanżowa, gdzie odnotowali dwie wygrane (w tym jedną przez walkower) oraz przegrany dwumecz z PGKiM Ozimek w fazie play-off to dla stolarzy nie jest powodem do dumy.

Po pierwszym meczu z PGKiM Ozimek (na wyjeździe) Start, by myśleć o finale, musiał nadrobić 12 punktów, jednak na własnej hali ulegli przyjezdnym 81-87.

– Już od pierwszych minut goście zaznaczyli swoją przewagę i sukcesywnie powiększali różnicę punktową – mówi Tomasz Sikora, kapitan Startu Dobrodzień. – Nasza gra z kolei znów nie była taka, jak powinna. Słaba skuteczność pod koszem, gdzie często byliśmy blokowani spowodowała, że musieliśmy gonić wynik. Pod koniec udało nam się trafić kilka razy zza linii 6, 75 metra, co zniwelowało sporą przewagę i ostatecznie przegraliśmy 6 punktami.

Start obudził się w ostatniej kwarcie, w której nadrobił 10 punktów. Aż siedem “trójek” w całym spotkaniu zaliczył Marcin Sawicki, który w  sumie zdobył 27 punktów. Najwięcej wśród stolarzy.

Porażka jednak, aż tak nie boli, bowiem w tym sezonie żadna z drużyn nie uzyska awansu – kontynuuje Tomasz Sikora. – Pozostał nam mecz z Ofensywą Racibórz i chcemy miłym akcentem zakończyć ten sezon.

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu Sportdobrodzien.pl

III Liga, faza play-off (półfinał)

KS Start Meble Dobrodzień – PGKiM Ozimek 81:87

(18:26, 24:24, 13:21, 26:16)

Start: Sawicki 27 (7), Nowak R. 14, Guliński 7 (1), Kwasek 6, Desczyk 5, Czekaj 5 (1), Sikora 5, Matyska 4, Kowalik 2, Ociepa 2, Rybka 2, Guidon 2. Trener Piotr Foltyn.