Pierwsza część planu wykonana. Start bliżej 3 miejsca

KS Start Meble Dobrodzień po dobrym meczu wraca z Raciborza z 11-punktową zaliczką przed rewanżem u siebie. Stolarze potwierdzają tym samym, że potrafią grać z Ofensywą, z którą wygrywają już po raz trzeci w tym sezonie.

– Spotkanie początkowo było wyrównane, zarówno my jak i Ofensywa punktowała, co było widoczne na tablicy – relacjonuje Tomasz Sikora, kapitan Startu.

W pierwszej kwarcie zawodnicy Piotra Foltyna odskoczyli rywalom na cztery punkty, ale w następnej odsłonie Ofensywa zdołała doprowadzić do remisu 40:40.

W trzeciej kwarcie zdołaliśmy się przełamać. Mateusz Guliński rzucił za “trzy” i z dwupunktowej straty wyszliśmy na prowadzenie jednym oczkiem. Później już stopniowo uciekaliśmy rywalom – kontynuuje kapitan. – W ostatnich minutach czwartej kwarty przeprowadziliśmy jeszcze kilka skutecznych akcji i uzyskaliśmy spokojną 11-punktową przewagę.

W spotkaniu przeciwko Ofensywie świetnie zagrał Mateusz Guliński, który trafiając osiem “trójek”, poprowadził Start do zwycięstwa.

Teraz czas na rewanż w Dobrodzieniu, który odbędzie się we wtorek o 19.30. Zapraszamy sympatyków Startu na trybuny.

III Liga, Play-off

Ofensywa Racibórz – KS Start Meble Dobrodzień 75:86

(23:27, 17:13, 19:20, 16:26)

Start: Mateusz Guliński 28(8), Marcin Sawicki 22, Przemysław Ociepa 14, Rafał Nowak 12, Mariusz Kwasek 8, Rafał Desczyk 1, Francois-Xavier Guidon 1, Artur Kowalik, Tomasz Sikora, Robert Matyska, Marek Nowak. Trener: Piotr Foltyn.