Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Słowikowie

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Słowikowie

W niedzielę 29 marca o godzinie 13:20 dyżurna powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymała informację o wypadku drogowym w miejscowości Słowików (gm. Rudniki).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP, kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że na prostym odcinku drogi gminnej doszło do czołowego zderzenia motocykla hyosung GT 650 z samochodem osobowym ford galaxy.

W wyniku zderzenie motocykl wbił się pod samochód osobowy, a motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała. W pierwszej fazie akcji działania służby ratownicze skupiły się na udzieleniu pomocy poszkodowanemu, którego stan szybko się pogarszał i doszło do zatrzymania krążenia.

Mimo wysiłków ratowników medycznych pogotowia oraz strażaków, którzy przez 40 minut prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową nie udało się uratować 58 – letniego motocyklisty.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy policji i prokuratora, wyciągnięto spod pojazdu zniszczony motocykl i usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego (w tym śmigłowiec LPR), trzy zastępy straży pożarnej (JRG Olesno, 2 x OSP Rudniki ) oraz samochód operacyjny z oleskiej komendy.

Usuwanie skutków wypadku zakończono o godzinie 17:30.

*- Informacja i zdjęcia: KP PSP Olesno.

Podziel się