Budowlańcy z Gorzowa Śląskiego fach poznawali w Niemczech

Budowlańcy z Gorzowa Śląskiego fach poznawali w Niemczech

W marcu zakończyły się dwutygodniowe praktyki zagraniczne uczniów II oraz III klas Technikum Budownictwa Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim. 13-osobowa grupa wraz z opiekunem-nauczycielem przedmiotów budowlanych, przebywała od 15 marca do 28 marca w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą.

Uczniowie realizowali program praktyk, kurs podstawowy wykonania szalunku i wzmocnień budowli m.in. wykonywali płyty szalunkowe do zbrojenia belek, projektowali i wykonywali deskowania i zbrojenia dla schodów, używali specjalistycznych narzędzi, stosowali język niemiecki.

Uczniowie nawiązywali znajomości z rówieśnikami z innych państw, którzy w tym samym czasie przebywali również w Ośrodku m.in. z Rosji oraz Czech.

W drugim tygodniu pobytu, praktyki budowlańców Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim, wizytowane były przez grupę polsko-niemieckich parlamentarzystów. Delegacja Sejmu przyglądała się pracy uczniów, „w namacalny sposób” posłowie zobaczyli, jak wygląda współpraca polsko-niemiecka w regionie pogranicza.

– Tym nam milej, iż to właśnie nasz projekt oraz nasi uczniowie mogli dać przykład współpracy pomiędzy instytucjami oraz państwami – mówi Monika Wieczorek, specjalista ds. wdrażania projektu w ZS Gorzów Śląski. – Realizacja praktyk zagranicznych możliwa była dzięki Współfinansowaniu Unii Europejskiej. Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim od 2008 roku sukcesywnie realizuje projekty unijne, poprzez które rozwijają się nasi uczniowie.

Obecny projekt: “Praktyki zagraniczne moją szansą na rozwój zawodowy” realizowany jest w ramach programu ERASMUS +.

Podziel się