Zapowiedź sportowego weekendu (4-5 kwietnia)

Zapowiedź sportowego weekendu (4-5 kwietnia)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie, ale tym razem dodaliśmy jeszcze spotkania wyjazdowe naszych czołowych drużyn, czyli OKS-u Olesno i Start-u Dobrodzień. Wychodzi na to, że w Wielką Sobotę zagrają cztery najmocniejsze ekipy z naszego regionu!

Zapraszamy!

Piłka nożna

Puchar Polski, region Kluczbork-Olesno

LZS Rudniki – LZS Ligota Oleska

Sobota, 04.04.2015., godz. 13.00

Taki finał w regionalnym Pucharze Polski na szczeblu powiatu oleskiego był najbardziej prawdopodobny i tak naprawdę nie może dziwić. LZS Rudniki po drodze wyeliminowali LZS Bugaj Nowy, Albor Borki Małe oraz Budowlanych Strojec. Goście z kolei pokonali LZS Borki Wielkie i  LZS Radawie.

Teraz przyszła kolej na ich bezpośredni pojedynek, który niesie ze sobą wiele emocji. Przyjezdni to jedyna drużyna, która pokonała w lidze rudniczan, a szczegóły tego meczu znajdziecie tutaj: Derbowy hit dla piłkarzy z Ligoty Oleskiej.

– Do meczu podchodzimy spokojnie, bez zbędnego napinania się na wynik – mówi Jerzy Rabiński, trener LZS-u Ligota Oleskiej. – Jako jedynym udało nam się wygrać LZS-em Rudniki w A-klasie, ale tak naprawdę to nic nie znaczy. Mecz meczowi nierówny. Mogę jedynie zagwarantować, że przyjedziemy do Rudnik po to, by wygrać.

W obozie rudniczan podobne nastroje:

– Czujemy lekkie zdenerwowanie, ale jest to naturalne przed każdym spotkaniem – komentuje Tomasz Jasiński, trener LZS-u Rudniki. – Mecz pucharowy, który przed nami nabiera troszkę innego znaczenia, bowiem gramy z rywalem “zza miedzy”. Mam nadzieję, że zapanujemy nad sobą i zagramy tak, jak potrafimy najlepiej. Skupiamy się przede wszystkim na lidze i nie chcemy za wszelką cenę teraz się zrewanżować. Na to przyjdzie czas w rozgrywkach A-klasy.

Zapowiada się wielki mecz w Wielką Sobotę!


Na wyjazdy szykują się nasze dwie najsilniejsze ekipy:

IV Liga, 21 kolejka

LZS Piotrówka – OKS Olesno

Sobota, 04.04.2015., godz. 15.00

Nie było to ani przyjemne, ani śmieszne, gdy OKS przybił “piątkę” z LZS-em Piotrówką u siebie, ale w rundzie wiosennej widzimy już innych oleśnian. Oleśnian, którzy chcą walczyć i chcą utrzymania. Było to widać jak na dłoni podczas ostatniego meczu z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Cała drużyna harowała prze 90 minut, czego efektem były ważne trzy punkty.

Mecz na wyjeździe z trzecią drużyną IV ligi będzie wyglądać podobnie, czyli obrona, obrona i jeszcze raz obrona, a szans na bramkę OKS szukać będzie w szybkich kontratakach.

LZS Piotrówka nie trafia póki co z formą, a potwierdzeniem tego są ostatnie dwa remisy z rzędu. Ze Śląskiem Łubniany (1-1) i Czarnymi Otmuchów (2-2). Oba zespoły szukają punktów, jedni w walce o awans, drudzy w walce o utrzymanie. Z oficjalnej strony gospodarzy czytamy:

Po dwóch z rzędu remisach czekamy na wygraną naszego LZS-u. Przed naszą ekipą seria spotkań z ousiderami rozgrywek i jest doskonałą okazją do regularnego punktowania w maksymalnych rozmiarach.

OKS-ie do boju!

Liga okręgowa, 19 kolejka

LKS Źródło Krośnica – KS Start Dobrodzień

Sobota, 04.04.2015., godz.13.00

Młody zespół Marcina Brysia jedzie na ciężki teren do Krośnicy, a cel im przyświeca jeden: 3 punkty. W ostatnim meczu Start wywalczył jeden punkcik z LKS-em Silesius Kotórz Mały, co miejmy nadzieję jest początkiem ich drogi po utrzymanie.

Start tego sezonu nie może zaliczyć do udanych, ale należy mu się liga okręgowa. Podjął walkę, pomimo wielu przeciwności i za to trzeba go cenić. Zawodnicy z Dobrodzienia wiedzą jak grać w piłkę nożną, o czym mamy nadzieję przekona się Źródło.

Start po zwycięstwo!

Michał Krzyminski

Podziel się