Start Dobrodzień wraca do gry!

Start Dobrodzień wraca do gry!

Po raz pierwszy Start cieszy się ze zwycięstwa w rundzie wiosennej w lidze okręgowej, a wszystko za sprawą wygranego meczu na wyjeździe ze Źródłem Krośnica. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 42 minucie Dustin Jerominek.

Start Dobrodzień nie był stawiany w roli faworyta, ale po meczu walki zdobył ważne punkty. W grze stolarzy widoczna jest systematyczna zwyżka formy. Najpierw minimalne dwie porażki, remis, a teraz zwycięstwo.

– Staramy się grać przede wszystkim skutecznie w obronie. Jeśli będziemy się z tego dobrze wywiązywać, to jestem dobrej myśli – mówi Marcin Bryś, szkoleniowiec Start-u. – W dwóch ostatnich meczach zachowaliśmy czyste konto i zdobyliśmy łącznie cztery punkty.

Jedyną bramkę Start zdobył po kontrze, którą wykończył Dustin Jerominek. W  drugiej połowie losy spotkania mogły różnie się potoczyć, ale świetnie w bramce gości spisywał się Dawid Utrata. Start również miał swoje okazje, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia.

– Z postawy mojej drużyny jestem bardzo zadowolony. Wykonała ciężką pracę i po meczu walki cieszymy się z trzech punktów – kontynuuje Marcin Bryś. – Runda wiosenna jeszcze długa i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Liga okręgowa, 19 kolejka, 04.05.2015

LKS Źródło Krośnica – KS Start Dobrodzień 0-1 (o-1)

0-1 Dustin Jerominek – 42.

Start: Utrata – D.Kudełko, Grzesik, Macherzyński, Jerominek – D.Wojtczyk (70. Degener), Jańta (87. Dodat), Karnydał, Skorupa (90. Koza), Kwolek, Ledwig (78. Gawlik). Trener Marcin Bryś.

Michał Krzyminski

*- Zdjęcie nie pochodzi z meczu LKS Źródło Krośnica-Start Dobrodzień.

Podziel się