Zapowiedź sportowego weekendu (11-12 kwietnia)

Zapowiedź sportowego weekendu (11-12 kwietnia)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

IV Liga, 22 kolejka

oks mechnice

Kolejny mecz gospodarzy, którzy na pewno chcą rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej. Przeciwnikiem LZS Mechnice, który całkiem dobrze gra na wiosnę. Na cztery kolejki zgromadził 9 punktów i stąd jego dobre, 9 miejsce. OKS Olesno z kolei, póki co, zdobył 7 punktów, ale miał zdecydowanie trudniejszy terminarz.

To spotkanie za sześć punktów, gospodarze mogą zbliżyć się na 1 punkt do gości lub oddalić się o 7 oczek. Przy remisie pozostanie 4-punktowa różnica.

Oba zespoły poznały się znacznie wcześniej. W sezonie 2010/2011 walczyły bowiem o awans do IV ligi, ale wtedy to OKS Olesno był lepszy. Potwierdził to w bezpośrednich pojedynkach, w których dwukrotnie wygrywał: 3-5 na wyjeździe i 5-1 u siebie.

Tym razem jednak to goście są górą, wygrywając u siebie aż 6-0 z OKS-em Olesno, który prowadzony był przez Łukasza Kabaszyna.

Liga okręgowa, 20 kolejka

KS Start Dobrodzień – KS Krasiejów

Sobota, 11.04.2015., godz. 16.00

Start Dobrodzień będzie podejmował u siebie wicelidera opolskiej ligi okręgowej KS Krasiejów. Goście, co nie jest dobrą informacją dla stolarzy, kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i stawia to ich w roli faworyta. Ponadto potrafią grać ze Startem, co potwierdzają ich bezpośrednie pojedynki.

Gospodarze zaczęli jednak robić punkty, co pozwala optymistycznie patrzeć na kolejny mecz. Póki piłka w grze, wszytko jest możliwe.

Historia już nie raz pokazywała, że na boisku nie liczy się pozycja w tabeli, ale zaangażowanie i chęć zwycięstwa.

A-klasa, 15 kolejka

LZS Rudniki – Stobrawa Ligota Dolna

Sobota, 11.04.2015., godz.16.00

Jeśli chodzi o temat piłki nożnej, LZS Rudniki może wykładać go na Oxfordzie. Goście raczej muszą ograniczyć się do Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Różnica w futbolu, jaka ich aktualnie dzieli, jest nie do nadrobienia w tydzień i nie będzie bezpodstawnym stwierdzenie, że wygrać może tu tylko jeden.

Oczywiście niespodzianki często się zdarzają, ale póki co z dala omijają LZS Rudniki.

Motor Praszka – LZS Ligota Oleska

Sobota, 11.04.2015., godz. 16.00

Nastały ciężkie czasy dla Motoru, który ma ciekawą przeszłość. Niestety to tylko przeszłość, bo teraźniejszość jest brutalna: 11 miejsce z 11 punktami w A-klasie. Zespół jest budowany od nowa i potrzeba wielu lat, by wrócił na salony.

Teraz czeka ich ciężkie starcie z mocnym LZS Ligota Oleska, który ostatnio zaliczył niemiłą wpadkę (nie pierwszą…) i stracił kontakt z czołówką. Po wygranym meczu 4-2 z LZS-em Bugajem Nowym, dostał walkower za wprowadzenie nieuprawnionego zawodnika i punkty powędrowały do Bugaja. No cóż, zdarza się nawet Legii Warszawa.

Jedno jest pewne, w tym meczu wszystko przemawia za gośćmi.

LZS Bugaj Nowy – LZS Agroplon Głuszyna

Niedziela, 12.04.2015., godz. 16.00

Goście jeszcze mogą namieszać w tabeli. Pną się do góry jak tarzan na lianie. Już przeskoczyli LZS Ligotę Oleską i zajmują 3 miejsce, a do lidera tracą 7 punktów. W 15 kolejce powstrzymać ich będzie chciał LZS Bugaj Nowy. Ciężkie zadanie, ale do wykonania. Wszak nie ma rzeczy niemożliwych.

Prosna Zdziechowice – LZS Gronowice

Sobota, 11.04.2015., godz. 16.00

Gospodarze ze spokojem mogą wychodzić na boisko, bowiem z dorobkiem 18 punktów nie grozi im ani awans, ani spadek. Odkąd w Prośnie gra Tomasz Kazimierowicz, ich gra może tylko zyskać. Wicelider, wbrew pozorom, nie będzie mieć łatwo i pachnie tu niespodzianką.

LZS Gronowice jednak, by myśleć o awansie, musi wygrać. W ostatniej kolejce zaledwie zremisował z z LZS-em Agroplonem Głuszyna, czym pozwolił rudniczanom uciec na 2 punkty.

Piast Gorzów Ślaski – LZS Uszyce

Sobota, 11.04.2015., godz. 16.00

Kolejne derby gminy Gorzów Śląski. Pierwszy mecz był dla Piasta, który minimalnie wygrał na wyjeździe 3-2. Będzie to mecz, w którym nieważna jest pozycja w tabeli. Wszystko rozstrzygnie się na boisku.

B-Klasa, 15 kolejka

LKS Budowlani Strojec – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 12.04.2015., godz. 16.00

Budowlani w pierwszej kolejce rundy wiosennej zaliczyli wpadkę z LZS-em Lasowice Wielkie, z którym przegrali 2-3. Zawodnicy Jarosława Knagi chcą szybko o tym zapomnieć, a najlepszym sposobem jest po prostu wygrać kolejny mecz. Nie będzie to jednak łatwe. Do Strojca przyjeżdża bowiem 5 drużyna B-klasy – LZS Borki Wielkie.

Ciężko jednak o wytypowanie faworyta, gdyż obie ekipy grają bardzo nierówno. Świetne mecze przeplatają słabymi.

LZS Stobrawa Wachowice –  LZS Żytniów

Niedziela, 12.04.2015., godz. 16.00

Gospodarze zadziwiają wszystkich, łącznie ze sobą, że są tak nisko w tabeli. Jest to jednak spowodowane wąską kadrą i brakiem formy. Mimo to Stobrawa jest firmą w B-klasie, do której ma się szacunek. Mecz z LZS-em Żytniów jest dla nich bardzo ważny. Ewentualna wygrana pozwoli jej złapać kontakt z górną częścią tabeli.

Goście jednak tanio skóry nie sprzedadzą, co potwierdza ich ostatni remis z wiceliderem. Szykuje się niezły mecz.

LZS Radłów – LZS Radawie

Niedziela, 12.04.2015., godz.16.00

LZS Radawie mógł doskoczyć do lidera, ale sam nie wykorzystał swojej szansy i nadrobił zaledwie 1 punkt. Mecz z LZS Radłów musi potraktować bardzo poważnie, bo takie niespodzianki często się nie zdarzają.

LZS Albor Borki Małe – LZS Przedmość

Niedziela, 12.04.2015., godz. 16.00

Albor gościć będzie u siebie zespół, który pokonał w ostatniej kolejce lidera LZS Kościeliska. Gdyby zasięgnąć rady wróżki, nie byłyby to optymistyczne wieści dla gospodarzy. Mecz zapewne będzie toczył się pod dyktando przyjezdnych, a Albor swoich szans szukać będzie w kontratakach.

Goście, mimo ostatniej wygranej, nie muszą sobie zaśmiecać myśli o awansie. To raczej sezon, który mogą skończyć na wysokim miejscu.

LZS Kościeliska – LZS Wojciechów

Niedziela, 12.04.2015., godz. 16.00

“Houston, mamy problem” przychodzi na myśl, gdy zobaczy się ostatni wynik lidera. Przegrana z LZS-em Przedmość to ich pierwsza porażka w sezonie 2014/2015 w B-klasie. Kolejny ich mecz również nie należy do najprzyjemniejszych. LZS Wojciechów po kilku wzmocnieniach prezentuje się dobrze, widać, że zespół się rozwija. Aż serce się raduje.

Siatkówka

Mistrzostwa Opolszczyzny Nauczycieli i Pracowników Oświaty – Praszka

mistrzostwa opolszczyzny

Michał Krzyminski

Podziel się