Brzydko, ale skutecznie

Pod wodzą Grzegorza Krawczyka, OKS zaliczył czwarty mecz bez porażki, pokonując u siebie z LZS Mechnice 1-0.

Mecz długimi momentami był nudny. W pierwszej połowie obie drużyny zdołały wypracować jedynie po jednej sytuacji na zdobycie gola. W 30. minucie Tomasz Kubacki ładnie w polu karnym “wyłożył” piłkę Tomaszowi Kożuchowskiemu, ale ten z bliska uderzył nad bramką.

Troszeczkę więcej działo się w drugiej połowie. Tomasz Kożuchowski na jej początku miał drugą sytuację stuprocentową, tym razem po podaniu Wojciecha Górskiego (znów niecelnie) i nieźle z dystansu uderzył Tomasz Kubacki, ale piłka poszybowała nad bramką.

Wydaje się, że sprawiedliwy byłby remis, jednak w 80. minucie obrońca gości wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością i w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Sebastiana Jaintę. Pewnie rzut karny wykonał Tomasz Czechowicz.

OKS w rundzie wiosennej jest do bólu skuteczny. Prosta taktyka “byle bramek nie stracić, a z przodu może się coś trafi” przynosi rezultaty, chociaż oleską drużynę trzeba oglądać po mocnych dwóch kawach, żeby nie przysnąć.

Jeśli jednak owy sposób ma przynieść utrzymanie, to jesteśmy dwoma rękami za! W poprzednim sezonie OKS też nie grał zbyt ofensywnie, ale za to mistrzowsko w destrukcji i zajął trzecie miejsce.