Kolejny wypadek na DK 11

Kolejny wypadek na DK 11

W sobotę 25 kwietnia o godzinie 10.54 na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 w miejscowości Grodzisko na ulicy Lublinieckiej doszło do zderzenie samochodu osobowego volkswagen passat combi z ciągnikiem siodłowym, ciągnącym cysternę do przewożenia paszy.

– W wyniku zderzenie samochód ciężarowy wjechał do rowu, a samochód osobowy wpadł na chodnik – mówi bryg. Jarosław Zalewski z KP PSP Olesno. – Po zderzeniu pogotowie ewakuowało z samochodu jedną osobę. My przyjechaliśmy, gdy osoba już znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zakręceniu wielozaworu instalacji LPG w samochodzie osobowym, dokonaniu rozpoznania w zakresie szczelności zbiorników z olejem napędowym w samochodzie ciężarowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych usunięte zostały płyny eksploatacyjne z jezdni i z chodnika.

– Przyczyny wypadku oceni policja, ale można powiedzieć, że któryś z pojazdów zjechał na przeciwny pas ruchu – mówi bryg. Jarosław Zalewski.

O godzinie 12.20 ruch na drodze krajowej nr 11 został przywrócony.

To już trzeci wypadek w kwietniu na tym odcinku drogi krajowej nr 11 w Oleśnie i w Grodzisku. Poprzednie opisywaliśmy tutaj: http://ool24.pl/2015/04/09/zdarzenia-dk-11/

 Damian Pietruska

Podziel się