Rewolwerowcy z OKS-u

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Jasne, OKS jest w formie, notował passę pięciu meczów bez porażki, ale wygrana 7-0 z czwartą drużyną ligi? A jednak! Grzegorz Krawczyk dokonuje cudów, przypomninając oleskim piłkarzom jak gra się w piłkę nożną. OKS Olesno-Olimpia Lewin Brzeski 7-0.

Początek meczu i cała pierwsza połowa to typowy mecz z udziałem OKS-u na wiosnę. Zawodnicy Grzegorza Krawczyka ustawieni na własnej połowie, zwarci w defensywie, ale niegroźni w ofensywie. Do 35. minuty OKS oddał dwa strzały (oba niecelne). Pierwszy Mateusz Jeziorowski z rzutu wolnego, a drugi Arkadiusz Świerc głową. Wtedy Wojciech Popczyk otrzymał piłkę przed polem karnym od Mateusza Jeziorowskiego i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Zdobyta bramka to woda na młyn dla oleskich piłkarzy. Mogli się bowiem jeszcze głębiej cofnąć i czekać na potknięcia rywali. To nastąpiło w 60. minucie, kiedy za dyskusję z sędzią czerwoną kartkę zobaczył piłkarz gości Michał Starczukowski.

Zaczęło się tęgie lanie w wykonaniu piłkarzy OKS-u. Olimpia Lewin Brzeski zachowywała się jak zamroczony bokser, otrzymujący kolejne ciosy, które coraz szybciej zbliżają go do spotkania z deskami. Zawodnicy Grzegorza Krawczyka w ciągu pół godziny zdobyli aż sześć bramek, zachowując w tym czasie niemal stuprocentową skuteczność.

IMG_2004

– Najważniejsze są trzy punkty, ale żartobliwie mówiąc w dwumeczu jesteśmy lepsi o dwie bramki, bo jesienią przegraliśmy w Lewinie Brzeskim 0-5 – komentuje Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Cieszy, że zdobyliśmy sporo bramek, bo ostatnio w tej kwestii się nieco męczyliśmy. W ataku zagrał Arkadiusz Świerc, bo coś trzeba było zmienić. Cały czas szukamy właściwej koncepcji, stąd ciągłe roszady w składzie.