Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci oleskiej drogówki.

 W sobotę 25 kwietnia w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się kolejna – 38 edycja eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach uczestniczyły cztery czteroosobowe reprezentacje szkół podstawowych oraz sześć trzyosobowych reprezentacji gimnazjów.

Warto dodać, iż drużyny te do konkursu powiatowego zostały wyłonione podczas eliminacji gminnych, które odbyły się 30 marca bieżącego roku.

Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego, a następnie musieli się również wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem, poruszając się po „miasteczku ruchu drogowego”.

W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz pracownicy Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I PG w Dobrodzieniu: Sabina Włodarz, Denis Ossyra, Krystian Langner.

II PG  nr 1 w Oleśnie: Ewa Konieczna, Mikołaj Sobańtka, Michał Pielok.

III PG w Praszce: Adam Lipka, Piotr Żołnierek, Maciej Zagórski.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

I PSP  w Jaworznie : Kinga Kuder, Roksana Dajtrowska, Krzysztof Meryk, Remigiusz Zawada.

II PSP w Sowczycach: Kamil Kałuża, Emilia Palińska, Marcel Siegert, Wioletta Kandziora.

III PSP nr 2 w Oleśnie: Wiktoria Dandyk, Iga Wawrzyniak, Maksymilian Imiełowski, Bartłomiej Kuc.

Indywidualnie najlepszymi okazali się Dawid Kozub  z PG w Gorzowie Śląskim  oraz Kinga Kuder  z PSP w Jaworznie.

 Zwycięskie drużyny  reprezentować będą powiat oleski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 16 maja w Krośnicy.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się