Ten mecz wyłonił zwycięzcę B-klasy

Wygrywając aż 4-1 mecz z wiceliderem, LZS Kościeliska potwierdził swoje aspiracje na A-klasę. Chyba nikt już nie wyobraża sobie innego zwycięzcę B-klasy w sezonie 2014/2015, mimo że do rozegrania jeszcze… aż 8 kolejek!

Dla obu drużyn był to najważniejszy mecz w rundzie, a potwierdzeniem tego była frekwencja na trybunach, którą można porównać do sobotnich spotkań OKS-u. Ich pierwszy pojedynek zakończył się wynikiem 0-0, lecz taki rezultat w tym meczu nic nikomu nie dawał. Tu liczyły się 3 punkty.

Słońce, które świeciło nad boiskiem lepiej oddziaływało na gospodarzy i to oni lepiej zaczęli mecz. Już w 13. minucie za sprawą Krzysztofa Gorzołki wyszli na prowadzenie, a kwadrans później było już praktycznie po zawodach. Za faul na zawodniku czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości Marcin Czapla i LZS Radawie musiał radzić sobie w dziesiątkę. Na domiar złego dla nich LZS Kościeliska wykonywał rzut karny, którego na gola zamienił Paweł Majchrowski.

Po przerwie osłabiony LZS Radawie przejął inicjatywę. Szukał gola kontaktowego, jednak znalazł tylko gwóźdź do trumny. Po błędzie obrony Paweł Majchrowski dopadł do piłki i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik.

Chwilę później przyjezdni trafili bramkę honorowa, a jego autorem Rafał Rorbach z rzutu wolnego. Kto wie jak wyglądałaby końcówka, gdyby wykorzystali identyczną sytuację z rzutu wolnego… Ostatnie minuty przyniosły wiele emocji, ale goście nie zdołali już zagrozić liderowi.

W 87. minucie na 4-1 wynik ustalił Łukasz Ćieślak.

Wygrana sprawia, że LZS Kościeliska powiększył swoją przewagę nad drugim LZS-em Radawie do sześciu punktów. Na 8 kolejek przed końcem ligi to spora zaliczka i mało prawdopodobne jest, żeby oddał pierwsze miejsce komuś innemu.

LZS Kościeliska – LZS Radawie 4-1 (2-0)

1-0 Krzysztof Gorzołka – 13., 2-0 Paweł Majchrowski – 30 (karny)., 3-0 Paweł Majchrowski – 60, 3-1 Rafał Rorbach – 70., 4-1 Łukasz Cieślik – 87.

LZS Kościeliska: Andrzej Brzóska –  Arkadiusz Tomaszewski, Damian Włoszczyk , Damian Krawczyk, Krzysztof Gorzołka, Fabian Pietrzak (46. Łukasz Cieślak), Andrzej Grabiński (80. Joachim Liszewski), Damian Matlęga (65. Szymon Podusowski), Tomasz Mańka (70. Krzysztof Kubik), Paweł Majchrowski, Michał Biniek. Trener Sebastian Kopel.

LZS Radawie: Marcin Czapla, Marek Obstój, Paweł Grzesik, Daniel Kardynał, Klaudiusz Kulig (46. Martin Wierszak), Łukasz Oleksowicz (Rafał Rorbach), Paweł Kotuś, Piotr Chyla, Przemysław Królak, Tomasz Zając (65. Martin Wierszak), Wojciech Grzesik. Trener Marcin Królak.