Zapowiedź sportowego weekendu (9-10 maja)

Zapowiedź sportowego weekendu (9-10 maja)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Biegi

20 Uliczne Biegi Pokoju – Olesno

plakat2015biegi_7773 (2)

Piłka nożna 

Saltex IV Liga, 26 kolejka

OKS Olesno – Victoria Chróścice

Niedziela, 10.05.2015, godz. 17.00

Wyjątkowo 26 kolejkę OKS zagra w niedzielę, bowiem w sobotę odbędą się już XX Oleskie Uliczne Biegi Pokoju. Mamy nadzieję, że zawodnicy Grzegorza Krawczyka nie będą się epicko tłumaczyć niczym niegdyś Piotr Ćwielong: że niedziela, że 17, że pogoda i takie tam. Wiadomo, zawód – piłkarz to nie jest lekkie brzemię, ale niezależnie od pory i chwili musi być na 100% przygotowany do spotkania.

W niedzielę na Wachowskiej 10 gospodarze zmierzą się z drużyną, która plasuje się niżej w tabeli (nowość), czyli z Victorią Chróścice. Gościom polecamy zastanowić się dwa razy z kim im przyszło grać, bowiem OKS Olesno bardzo dobrze radzi sobie w rundzie wiosennej.

Dobrą informacją jest fakt, że do składu wraca Andrzej Krzyminski, doświadczony defensor, który w przeszłości z powodzeniem grał w III Lidze. Zastanawia tylko jego znakomita skuteczność w zdobywaniu… kartek. Na 7 spotkań 4 razy zobaczył żółty kartonik. Wychodzi na to, że kolejna jego pauza wypadnie 13 czerwca (33 kolejka). Popularny “Lewy” wraca, ale również znany “Tomix” (Tomasz Woźny) odpada. Zgadnijcie dlaczego? Oczywiście karteczki…

Liga Okręgowa, 24 kolejka

Start Dobrodzień – GKS Starościn

Sobota, 09.05.2015, godz. 13.00

Mając w składzie Macieja Bielę, Start może czuć się swobodniej. Młody zawodnik jest gwarancją bramek, a gwarancja podpisana jest na dłuższy czas. W ostatniej kolejce wspomniany Maciej dał zwycięstwo nad LZS-em Proślice strzelając jedyna bramkę w meczu.

Start musi mieć dobrego trenera, bowiem pokazał nowe oblicze zespołu. Niewątpliwe jest to prawda, gdyż zatrudniony Marcin Bryś to strzał w dziesiątkę. Stolarze grają ciekawą piłkę, ale opartą przede wszystkim na grze obronnej. To przynosi skutek i przed 24 kolejką w lidze okręgowej wszystko w grze. Na dodatek meczem ze GKS-em Starościn, Start zaczyna serię 7 kolejnych spotkań u siebie.

Aktualnie gospodarze zajmują 15 pozycję w lidze, ale niech to nikogo nie zmyli. Na bazie ich wyników widać, że podnieśli się z kolan.

A klasa, 19 kolejka

LZS Rudniki – Prosna Zdziechowice

Sobota, 09.05.2015, godz. 17.00

Gospodarzom należy się słówko o ich ostatnim meczu. W arcyważnym spotkaniu LZS Rudniki pokonał na wyjeździe LZS Głuszynę, czym zrobił duży krok do awansu. Z jego oficjalnego profolu na Facebook’u czytamy:

To był kapitalny spektakl obu zespołów na boisku w Głuszynie(…) Radość kibiców, zarządu, całego zespołu, no i w końcu trenera. Bowiem coach w sobotę obchodził urodziny i to był mega prezent. Pozostajemy liderem, co więcej Gronowice remisują swój mecz. Sprawia to, że oddalamy się na 2 punkty od zespołu z Gronowic. Głuszyna traci już do nas 8 punktów, a więc odpada z gry”

Dodać można, że bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mateusz Kwas.

Teraz pora na nieprzewidywalną Prosnę. Nieprzewidywalną, bo z nią jak z polską wiosną. W dzień ciepło, w nocy przymrozek… Na przestrzeni ostatnich kolejek przegrywała ze średniakami, by później wygrać z 5. drużyną A klasy.

LZS Rudniki wygrał wszystkie mecze rozgrywane u siebie, a Prosna na wyjeździe gra tak sobie. Nietrudno o wytypowanie faworyta.

Motor Praszka – Piast Gorzów Śląski

Sobota, 09.05.2015, godz. 16.00

Jeśli oba zespoły powtórzą emocje z meczu w rundzie jesiennej, to szykuje się prawdziwy spektakl. Szczegóły tutaj: Dziwny mecz

Motor odpalił i powoli się rozkręca. Wygrał dwa ostatnie mecze, czym poprawił morale w drużynie. Mamy nadzieje, że zatankowali do pełna, gdyż do końca ligi jeszcze sporo czasu.

Z A-klasy spadną dwie drużyny, jedną z nich najprawdopodobniej będzie LZS Kujakowice. Pozostało jeszcze jedno miejsce do obsadzenia i nikt nie chce się tam znaleźć. Gospodarze zaczęli punktować i odbili się od dna. Zobaczymy jak wysoko wyskoczą.

Piast wiedzie spokojne życie, bez zmartwień i obaw o jutro. Na mecz w Praszce jednak na pewno solidnie się przygotuje, mówimy przecież o derbach!

LZS Bugaj Nowy – LZS Gronowice

Niedziela, 10.05.2015, godz. 17.00

Gospodarze wiedzą, że goście wiedzą, że gospodarze wiedzą, że goście niewiedzą. LZS Gronowice z kolei myśli, że LZS Bugaj Nowy myśli, że oni wymyślą, a oni nie pomyślą. W skrócie żadna z drużyn nie zdradza swoich kart, ale tak naprawdę jedni na drugich mają już taktykę o której nie chcą mówić. Wszystko rozstrzygnie się na boisku.

Tak na poważnie LZS Bugaj Nowy ma bardzo trudne zadanie. Pojedynek z wiceliderem nie będzie spacerkiem, a raczej długim maratonem. LZS Gronowice w ostatniej kolejce zgubił punkty, co nie jest dobrą informacją dla gospodarzy.

B-klasa, 19 kolejka

LZS Wichrów – LZS Żytniów

Niedziela, 10.05.2015, godz. 13.00

Trudno o wytypowanie zwycięzcy, bowiem w tej lidze, oprócz LZS-u Kościeliska i  LZS-u Radawie, każdy może wygrać z każdym. W tym sezonie widzimy odmieniony LZS Żytniów i LZS Wichrów. W ubiegłym sezonie goście zakończyli ligę na 9 miejscu, teraz walczą o podium. Gospodarze uplasowali się tuż za nimi, mając zaledwie 17 punktów. Teraz z dorobkiem już 27 punktów są na 7 pozycji, a końca nie widać.

Zmieniają się siły w B-klasie. I to z roku na rok.

LKS Budowlani Strojec – LZS Radłów

Niedziela, 10.05.2015, godz. 17.00

Budowlani jak to na budowie zbudowali drabinę i się na niej wspinają coraz wyżej w B-klasowej tabeli. Czas pokaże, czy drabina została solidnie zmontowana, czy po polsku, czyli na szybko. Każdy kolejny stopień to zagadka, ale polski robotnik z niczego potrafi zmontować Robo-Kopa, więc radzimy gościom solidnie przeanalizować plan budowy.

LZS Stobrawa Wachowice – LZS Kościeliska

Niedziela, 10.05.2015, godz. 17.00

Pisaliśmy, że jeśli lider wygra, to może powoli wybrać się na urlop do Kudowy Zdrój. No i wygrał, ale taki urlop może być kosztowny… W zamian oferujemy aktywny wypoczynek nad malowniczą Stobrawą.

Gospodarze to już nie postrach B-klasy, a raczej uśpiony tygrys. W pojedynku z szalejącym gorylem może wyjść ciekawa potyczka. LZS Kościeliska nie może lekceważyć żadnego spotkania. Z ekipą, którą występuje może w przyszłości namieszać wyżej.

LZS Radawie – LZS Albor Borki Małe

Niedziele, 10.05.2015, godz. 17.00

Obie drużyny przegrały ostatnio swoje mecze. A były to co najmniej ważne spotkania. Gospodarze ulegli liderowi i A-klasa się znacznie oddaliła (około o 6 punktów). Goście z kolei okazali się słabsi w derbach Borek po dość jednostronnym meczu. Na porażkę Alboru składa się jednak więcej czynników, a mianowicie problem ze skompletowaniem składu oraz co za tym idzie brakiem solidnej rozgrzewki przed spotkaniem.

Teraz może być inaczej. Wystarczy wyjechać wcześniej i zmobilizować drużynę. Mecz z LZS-em Radawie, bowiem do lekkich nie należy.

Michał Krzyminski

Podziel się