OKS specjalistą od finiszów

OKS specjalistą od finiszów

OKS Olesno nadal niepokonany, a to za sprawą Mateusza Pawelca, który w 93. minucie zdobył bramkę na wagę remisu ze Śląskiem Łubniany. Jest to czwarty remis oleśnian w roli gości. Z dziewiętnastu punktów, które łącznie zdobyli w rundzie wiosennej, siedem ugrali na wyjeździe.

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka potwierdzają, że grają do końca. Po raz kolejny ratują punkt za sprawą zdobytego gola w końcówce (w ostatnim meczu wyjazdowym przeciwko Tor Dobrzeń Wielki Sebastian Jainta w 85. minucie doprowadził do remisu). Scenariusz obu spotkań podobny: najpierw stracona bramka, później dążenie do wyrównania.

Tym razem w rolę bohatera wcielił się Mateusz Pawelec, który w ostatniej akcji zdobył bramkę i cenny punkt. Cenny, bowiem OKS wskoczył już na 8 miejsce w IV Lidze.

W przekroju całego meczu mało było sytuacji godnych uwagi. Spotkanie momentami było nudne, ale najważniejszy jest efekt końcowy.

Sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Świetna passa OKS-u sprawia, że nadal realne jest 4 miejsce na zakończenie rozgrywek, a przed przystąpieniem do rundy rewanżowej niejeden wróżył oleśnianom “okręgówkę”.

To pokazuje jaki potencjał drzemie w zespole. Można tylko gdybać, co by było, gdyby w takiej kadrze i obsadzie szkoleniowej przystąpili do ligi od jesieni…

Saltex IV Liga, 27 kolejka, 13.05.2015

Śląsk Łubniany– OKS Olesno 1-1 (1-0)

 1-1 Mateusz Pawelec – 93.

OKS: Jarosław Kościelny –  Witold Bejm, Mateusz Pawelec, Tomasz Woźny, Mateusz Jeziorowski – Wojciech Górski (35. Sebastian Jainta), Andrzej Krzyminski (46. Tomasz Czechowicz), Wojciech Popczyk, Arkadiusz Świerc (69. Thomas Skowronek), Tomasz Kubacki (46. Tomasz Kożuchowski) – Kamil Jasina. Trener Grzegorz Krawczyk.

Michał Krzyminski

Podziel się