Oleśnianie na Mazurskim Rejsie

Oleśnianie na Mazurskim Rejsie

52-osobowa grupa młodzieży, opiekunów i instruktorów z Klubu Żeglarskiego I LO w Oleśnie w terminie 7-11 maja zaliczyła Rejs Mazurski.

Po tym jak jesienią 28-osobowa grupa, pod okiem Jarosława Izydorczyka i Mariusza Jerki, wzięła udział w Regatach Zamknięcia Sezonu o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Puck na łodziach typu „Puck” i w Regatach Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa, przyszła kolej na poznanie Krainy Wielkich Jezior.

Rejs odbywał się na 7 nowoczesnych jachtach kabinowych Maxus 33. Trasa obejmowała między innymi: Sztynort, Mamerki, Węgorzewo, Giżycko i jeziora: Mamry, Kisajno, Dargin, Dobskie, Łabap.

– Był czas na szkolenie żeglarskie, koncerty szantowe, regaty i wspólne posiłki na jachcie – mówi Jarosław Izydorczyk, opiekun Klubu Żeglarskiego. – Było słońce, deszcz, wiatr, burza i flauta – wszystko co powinien zaznać żeglarz.

Wyniki przeprowadzonych regat żeglarskich z 10 maja 2015 roku.

– I miejsce  sternik Julia Izydorczyk z załogą,

– II miejsce sternik Michał Polak z załogą,

– III miejsce sternik Adam Łysy z załogą,

– IV miejsce sternik Remigiusz Wachowski z załogą.

Rejs i szkolenie wspomagali społecznie: Grzegorz Kujbieda, kapitan jachtowy, Jacek Małecki, sternik morski, Jerzy Jeziorowski, Ewa Kowalska i Szymon Soja, żeglarze jachtowi.

Kolejny etapem są jesienne regaty żeglarskie na łodziach kabinowych „Northman – Cup 2015”, w których corocznie udział bierze około 80 jachtów.

Cały projekt odbył się przy wsparciu Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna.

Podziel się