Zapowiedź sportowego weekendu (16-17 maja)

Zapowiedź sportowego weekendu (16-17 maja)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Biegi

6-ka w lesie

6-ka w lesie

Piłka nożna

Saltex IV Liga, 28 kolejka

OKS Olesno – Czarni Otmuchów

Sobota, 16.05.2015, godz. 17.00

OKS gna w górę tabeli. Można powiedzieć, że powoli zmienia perspektywę, coraz częściej spoglądając przed siebie niż za siebie. Do czwartego miejsca obecnie brakuje mu już tylko cztery punkty, ale trzeba przyznać, że środek tabeli jest niesamowicie płaski.

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka notują niesamowitą średnią dziewięciu meczów bez porażki. Czy będzie dziesiąty?

Z jednej strony wydaje się to dosyć proste. Mecz u siebie z Czarnymi Otmuchów, trzecią drużyną od końca wydaje się być łatwym polem do zdobycia trzech punktów. Z drugiej strony to drużyna, która gra o życie, lepiej prezentuje się na wyjeździe i każda kolejna strata punktów może być dla niej gwoździem do trumny.

Liga Okręgowa, 25 kolejka

Start Dobrodzień – Naprzód Jemielnica

Sobota, 16.05.2015, godz. 17.00

To arcyważny mecz dla Start-u. Z drugiej strony każdy jest ważny, bowiem do końca ligi pozostało 8 kolejek, do zdobycia osiemnaście punktów, a stolarze są na przedostatnim miejscu w tabeli. Dodatkowo przyjdzie im się zmierzyć z jedenastą drużyną ligi, która walczy o spokojną końcówkę sezonu.

Jeśli zawodnicy Marcina Brysia nie wygrają, ich sytuacja niesamowicie może się skomplikować. Żeby być w grze, wystarczy jedynie strzelić więcej bramek od gości z Jemielnicy.

Łatwe?

A klasa, 20 kolejka

Prosna Zdziechowice – LZS Chocianowice

Sobota, 16.05.2015, godz. 17.00

Prosnę czeka względnie łatwe zadanie, bowiem do Zdziechowic przyjedzie trzecia drużyna od końca w tabeli. Łatwiejsze tym bardziej, że zespół z Chocianowic fatalnie radzi sobie na wyjazdach. Na dziewięć rozegranych meczów, osiem razy przegrał i raz zremisował. Szkoda byłoby z tego nie skorzystać.

Piast Gorzów Śląski – LZS Krzywiczyny

Sobota, 16.05.2015, godz. 17.00

Pojedynek “tabelowych” sąsiadów. Gra szósty zespół z piątym. Piast traci tylko trzy punkty do zespołu z Krzywiczyn. Oba zespoły łączy również fakt, że są beniaminkami, a mimo to dzielnie radzą sobie w A klasie i mogą czuć się komfortowo w środku tabeli, bowiem nie grozi im już ani awans, ani spadek z ligi.

LZS Ligota Oleska – LZS Rożnów

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Zespół z Ligoty Oleskiej przed sezonem był wymieniany w gronie faworytów do awansu. Już wiadomo jednak, że plany o lidze okręgowej trzeba będzie odłożyć na później. Zespół walczy z kryzysem. W czterech ostatnich meczach, trzy razy przegrał i to boleśnie. W tym czasie stracił dwadzieścia jeden bramek, zdobywając pięć.

Do Ligoty przyjeżdża jednak przeciętniak ligi, który ma aż dziesięć punktów mniej od gospodarzy.

LZS Uszyce – LZS Rudniki

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Obie drużyny potrzebują punktów, chociaż grają o zupełnie odmienne cele. Oczywistym faworytem jest zespół gości, który wiosną jeszcze nie przegrał, a ostatnio jest w wysokiej formie. Sama ambicja zespołu z Uszyc, walczącego o utrzymanie, może nie wystarczyć.

B-klasa, 20 kolejka

LZS Radłów – LZS Wichrów

Niedziela, 17.05.2015, godz. 13.00

Derby gminy Radłów. w której spotkają się dwie raczej przeciętne drużyny B klasy. Zespół z Wichrowa ma aż siedem punktów więcej od gospodarzy, ale to jest B klasa, tu w większości pojedynków nie ma jednoznacznych faworytów.

LZS Żytniów – LZS Bąków

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Gra czwarta drużyna z dwunastą, a ta lepsza gra u siebie. LZS Bąków nie jest demonem gry na wyjazdach: dwa razy wygrał, sześć przegrał i raz zremisował. LZS Żytniów za to ostatnio złapał lekką zadyszkę. Zremisował 3-3 w Wichrowie i przegrał z Budowlanymi Strojec 0-2.

LKS Przedmość – Budowlani Strojec

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Mecz czołówki tabeli, tak można powiedzieć. Trzeci LKS Przedmość kontra Budowlani Strojec, zajmujący piąte miejsce. Rzecz w tym, że obecny sezon w B klasie jest równie nieprzewidywalny jak górska pogoda. Między trzecim, a dziesiątym miejscem jest tylko osiem punktów różnicy. W tej lidze w środku tabeli może zdarzyć się wszystko.

Jak więc można spróbować przewidzieć wynik powyższego meczu?

LZS Wojciechów – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Zapowiada się wyrównany pojedynek. Obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, ale gospodarze mają lepszy bilans bramkowy. Goście za to nieco gorzej czują się na wyjazdach niż na własnym boisku. Malutki krzyżyk postawilibyśmy przy nazwie LZS Wojciechów.

LZS Kościeliska – LZS Nasale

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Ile bramek zdobędzie lider? Czy pokona magiczną barierę dziesięciu zdobytych goli w jednym meczu? Czy puści w bój wszystkie swoje armaty, a może pozwoli rozegrać się młodzieży. Lider przeciwko czerwonej latarni ligi. Ten pojedynek trudno porównywać do walki Dawida z Goliatem, w końcu Dawid miał przecież jakieś szanse…

Albor Borki Małe – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Jeszcze jakiś czas temu postawilibyśmy wiele pieniędzy na drużynę z Wachowic. Dzisiaj jednak zespół straszy jedynie uznaną nazwą. Z drugiej strony to drużyna, która w poprzedniej kolejce powaliła lidera z Kościelisk aż 7-4. Wcześniej jednak przegrała w Wojciechowie 1-2. Zagadka pewnie tkwi w sile kadry albo jej braku. Stobrawa potrafi być niesamowicie mocna, ale bywa również wyczerpana nieobecnością wielu zawodników.

Albor? Ich zawsze stać na sprawienie niespodzianki.

LZS Borki Wielkie – LZS Radawie

Niedziela, 17.05.2015, godz. 17.00

Zespół z Borek Wielkich wiosną przeżywa katusze. Miewa przebłyski, ale jak na razie notorycznie zawodzi. Porażka 1-4 w Bąkowie to wielki cios, po którym może być trudno się podnieść. W meczu z LZS-em Radawie nie ma jednak nic do stracenia. Nerwowość może być po stronie gości, którzy jeśli chcą trzymać kontakt z liderem, wygrać muszą.

A w sporcie pozycja faworyta bywa niewygodna.

Podziel się