To musiało kiedyś nastąpić

OKS Olesno przerwał passę dziewięciu meczów bez porażki, ulegając u siebie Czarnym Otmuchów 0-1.

– Nie mieliśmy zbyt wielu argumentów, żeby wygrać – komentuje Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Od kilku meczów mówię chłopakom, że walka o utrzymanie się jeszcze nie skończyła. Chyba potrzebowaliśmy takiego meczu, żebyśmy się obudzili.

Kolejny raz z nudów zasypiali również olescy kibice. W pierwszej połowie zdarzeń, które można odnotować było jak na lekarstwo. W 39. minucie padła bramka dla gości, po rzucie wolnym, wykonywanym z lewej strony tuż przy polu karnym, a OKS oddał dwa bardzo niecelne strzały.

W drugiej połowie oleski szkoleniowiec próbował coś zmienić, szybko dokonał trzech zmian, ale obraz gry nie uległ zmianie. Oleśnianie grali do bólu przewidywalnie, brakowało elementu zaskoczenia i chyba po prostu atutów w ofensywie. Trener, żeby wzmocnić atak musi posyłać do przodu urodzonego obrońcę, czyli Arkadiusza Świerca. Inna sprawa, że Świerc całkiem nieźle radzi sobie, szczególnie w rozbijaniu obrony rywali.

Trudno w ogóle mówić o możliwości zwycięstwa, skoro OKS w całym meczu oddał jeden celny strzał.

Dobrze, że taki mecz, po którym olescy piłkarze mogą się przebudzić, nastąpił jeszcze długo przed zakończeniem sezonu.