47 mandatów w kilka godzin

47 mandatów w kilka godzin

Olescy policjanci prowadzili działania “Prędkość”. Podczas kilkugodzinnej akcji skontrolowali blisko 80 kierujących pojazdami. W 47 przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Prowadzone w poniedziałek 18 maja ogólnopolskie działania “Prędkość” zakończyły się o godz. 18-tej. Podczas ośmiogodzinnej akcji na drogach naszego powiatu policjanci oleskiej drogówki skontrolowali 79 kierujących pojazdami. Ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną przepisami prędkość. Dla 47 kierowców kontrola zakończyła się mandatem karnym.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się