Dla Ciebie Mamo…

Dla Ciebie Mamo…

Było to przyjemne sobotnie popołudnie, szczególnie dla wszystkich mam, które przyszły wysłuchać wystąpień zaproszonych artystów i nie tylko. Na wszystkich przybyłych czekały ciekawe fanty, możliwość przebadania się oraz piękna muzyka. Patrząc na rozmach koncertu oraz zainteresowanie “Dla Ciebie Mamo” staje się powoli sporym przedsięwzięciem.

Impreza odbyła się już po raz szósty. Koncert “Dla Ciebie Mamo” początkowo był pomysłem na zaprezentowanie chóru “OlenSis” oleskiej publiczności. Pierwsze koncert odbył się w kaplicy św. Franciszka i nie miał nic wspólnego z profilaktyką chorób kobiecych. Był to 24 maja 2010 roku.

– Przyszło wtedy ponad dwieście mam i ledwo zmieściliśmy się w kaplicy – mówi organizatorka Karina Duch. – Następne koncerty przenieśliśmy już do Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie i jak się później okazało był to “strzał w dziesiątkę”. Pomyślałam, że można to połączyć z możliwością przebadania się na kobiece przypadłości. Ukryty cel wydarzenia to mobilizacja kobiet do wykonania raz w roku badań takich jak zmierzenie poziomu cukru we krwi, morfologia, cytologia ,badania piersi, czy tarczycy. Jeśli ktoś z gości pójdzie się przebadać, okaże się, że ma guza i rozpocznie leczenie, to będzie to sukces tego koncertu.  

Nie zabrakło oczywiście mammobusu, który był czynny od 9.00 do 19.00.

Przy tej okazji wiele oleskich przedsiębiorstw zaangażowało się w pomoc przy organizacji imprezy. Dzięki temu wszyscy przybyli otrzymali ciekawe fanty. Na scenie zaprezentowali się: Chór OlenSis, Marta i Patrycja Adamczak, Zuzanna Wąsik, Piotr Lukosik, Agata Luboińska, Beata Jurczok oraz grupa Omega, która trzy razy wychodziła na scenę.

W międzyczasie swoją prelekcje na temat chorób związanych z tarczycą wygłosił dr Aleksander Skoczylas, a o chorobach związanych z rakiem szyjki macicy opowiedział dr Guzikowski.

Wszystko to było możliwe dzięki ogromnej pracy Kariny Duch w organizację koncertu. Doceniła to zgromadzona publiczność, która na koniec gromkimi brawami podziękowała organizatorce oraz wręczyła jej kwiaty.

 Michał Krzyminski

Publikujemy zdjęcia Mirosława Dedyka oraz..

…firmy LaiCoti Fotografia Joanna Hęcińska.

Podziel się