Zapowiedź sportowego weekendu (30-31 maja)

Zapowiedź sportowego weekendu (30-31 maja)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Bieganie

XXI Ogólnopolski Bieg Masowy “Pętla Rudnicka

Rudniki XXIPętla-plakat A-3-15 kopia

Rowerem przez Świat – Praszka

Plakat Rowerem przez Świat

Rowerem przez świat trasa rajdu

Piłka nożna

Liga Okręgowa, 27 kolejka

Start Dobrodzień – LZS Burza Lipki

Sobota, 30.05.2015, godz. 17.00

Pod wodzą Marcina Brysia Start na 11 kolejek zdobył w sumie 14 punktów. To wciąż za mało. Do końca sezonu zostały jedynie 4 mecze, w których ważyć będzie się los zawodników z Dobrodzienia. Start nadal utrzymuje kontakt z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, ale na tym się kończy. Całe szczęście, że przeciwnicy również nie punktują…

Pisaliśmy ostatnio, że stolarzom brakuje przysłowiowej kropki nad “i” do zrealizowania swojego celu i jest to nadal aktualne. O ostatniej bolesnej porażce z LZS Rybną muszą zapomnieć (ósme bezpośrednie spotkanie między nimi w A-klasie zakończyło się pierwszą przegraną Startu), a ich nowym celem powinna być wygrana z LZS-em Burza Lipki. Z perspektywy terminarzu jest to arcyważny mecz, bowiem przy sprzyjającym losie gospodarze mogą zrównać się punktowo z LZS-em Chrząstowice (Sart musi wygrać, a LZS Chrząstowice przegrać z LZS-em Starościn). Kolejna kolejka to już ich bezpośrednie starcie, które może zadecydować o utrzymaniu jednej z drużyn. W rozkładzie jazdy mają jeszcze lidera LZS Kup i  Stal Zawadzkie, której również jeszcze grozi spadek. 

Nerwowa końcówka jest po części na ich własne życzenie. Słaby początek rundy wiosennej teraz przypomina o sobie. W sobotę synoptycy przewidują burzę, burzę z piorunami. Mamy nadzieję, ze Start burzy się nie boi.

A-klasa, 22 kolejka

LZS Gronowice – LZS Rudniki

Sobota, 30.05.2015, godz. 17.00

Mimo że nasza lokalna drużyna ma wyjazd, to zważywszy na rangę spotkania należy jej się kilka słów. To mecz o awans. Prawdziwy sprawdzian dla LZS-u Rudniki, który walczy o powrót do ligi okręgowej. Na przeciwko siebie staną drużyny, które mają tę samą ilość punktów i w tyle pozostawiły resztę stawki. Dla gości mamy dwie wiadomości. Jedną dobra, drugą złą. Od której zacząć?

Zaczniemy od złej. Gospodarze na własnym boisku kończą spotkania tylko w jeden sposób – wygrywają. Ich stosunek bramkowy to 40 strzelonych i 7 straconych bramek.

Dobra wiadomość to taka, że LZS Rudniki jako jedyni pokonali swoich niedzielnych rywali (2-1), a więc nie tacy straszni, jak się ich maluje. Zapowiada się wojna!

LZS Bugaj Nowy – LZS Krzywiczyny

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Po pięknym zwycięstwie 3-2 z Motorem Praszka gospodarze złapali oddech. Z 20 punktami póki co bliżej im do utrzymania niż spadku. Kolejny przeciwnik jest już większego kalibru. LZS Krzywiczyny, bo o nim mowa jednak zgubił formę. Od pięciu meczów nie uświadczyli wygranej i żeby nie było, że życzymy im źle… Ale dobrze byłoby jakby tej formy nie znaleźli w weekend. Później niech już dzieje się co chce.

Piast Gorzów Śląski – LZS Chocianowice

Sobota, 30.05.2015, godz. 17.00

Piast nie dał rady liderowi, ale w tym razem ma większe szanse. Jego przeciwnikiem bowiem drużyna, która walczy o byt w A-klasie. Takie mecze jednak nie należą do najprzyjemniejszych. Goście zrobią wszystko, żeby dopisać na konto kolejne punkty.

LZS Uszyce – Stobrawa Ligota Dolna

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Gospodarze z bezpośrednim rywalem (LZS Chocianowice) w walce o utrzymanie przegrali i ich sytuacja się skomplikowała. Muszą teraz gonić, ale nie wiadomo czy starczy sił. W tych ciężkich dla nich chwilach nie są na szczęście sami. U ich boku jest Motor Praszka, który również przeżywa trudny okres. Zarówno jedni, jak i drudzy potrzebują wygranej, bowiem koniec sezonu coraz bliższy.

Prosna Zdziechowice – LZS Rożnów

Sobota, 30.05.2015, godz. 17.00

Forma gospodarzy, a raczej jej brak sprawia, że teoretycznie i w sumie praktycznie mogą jeszcze spaść z A-klasy. Niewiarygodne, a prawdziwe. Zaledwie cztery punkty dzielą ich od przedostatniego LZS-u Uszyce, a jeszcze niedawno wiedli spokojne życie w środku tabeli. Sielanka się skończyła i jeśli nie poprawią wyników, wróżymy lichą przyszłość. W rundzie wiosennej póki co zdobyli całe sześć punktów…

LZS Rożnów nie jest wymagającym przeciwnikiem, czas na przełamanie.

B-klasa, 22 kolejka

LZS Borki Wielkie – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Obie drużyny w ostatnie kolejce wygrały z wyżej notowanymi rywalami, co dla kibiców tych ekip jest wspaniałą informacja. LZS Borki Wielkie wygrał z LZS-em Żytniów, a Stobrawa pokarała wicelidera. No cóż, dostał lider, to i LZS Radawie też. Jak to świadczy o poziomie zespołów z czuba? Jedno jest pewne, zawodnicy z Wachowic to nie byle kto.

Ich bezpośrednie pojedynki należą to tych z serii ciekawych i w Borkach Wielkich spodziewamy się dobrego meczu. W środku tabeli jest strasznie ciasno i dziewiąty LZS Borki Wielkie ma szanse jeszcze na czwartą lokatę, którą aktualnie okupuje Stobrawa.

LZS Radawie – LZS Nasale

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Krótko i treściwie. Jeśli nie awansują, mogą mieć pretensje tylko do siebie. Kolejna szansa na zniwelowanie przewagi do lidera uciekła jak powietrze z balonu i już nie wróci. Czas teraz na LZS Nasale, ale żaden rezultat, choćby dwucyfrowy, nie pomoże w przełknięciu goryczy porażki ze Stobrawą.

LZS Kościeliska – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Krótko i treściwie. Ostatnie wahania formy w A klasie mogą okazać się nie do wybaczenia. Chyba, że marzy im się kolejny sezon w oleskiej klasie B. Póki co robią wszystko, by.. nie awansować za szybko. Budowlani jadą na trudny teren, bowiem LZS Kościeliska wygrał wszystkie mecze rozgrywane u siebie. Wygląda na to, że lider mocny głównie u siebie.

LZS Albor Borki Małe – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Była to najwyższa wygrana Albor-u od czasu zwycięstwa 8-0 z LZS-em Wojciechów 5 maja 2013 roku. Mowa o jego ostatnim wyczynie, czyli 8-1 z LZS-em Nasale. Teraz kolej na nieprzewidywalny LZS Lasowice Wielkie. Trzeba na niego uważać, bo już nie jeden się zdziwił (np. LZS Kościelska).

Pierwsze ich starcie zakończyło się remisem 3-3, a wiadomo, że Albor czuje się pewniej na własnym boisku. Puenta? Hmm, ona się sama napisze w niedzielę…

LZS Wojciechów – LZS Wichrów

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Piękny sen gospodarzy trwa. Remis w ostatniej kolejce z Budowlanymi to już czwarty kolejny mecz bez porażki. Czy LZS Wichrów zbudzi ich?

Ciężko o wytypowanie faworyta, a potwierdza to ich pozycje w tabeli. Są sąsiadami i mają identyczną ilość punktów. Dla obu ekip jest to dobry sezon, a przy sprzyjającym wietrze może być bardzo dobry. Wszystko to za sprawą ciasnego środka tabeli i widocznej nie tak daleko czwartej lokacie, która jest celem obu drużyn.

LZS Przedmość – LZS Bąków

Niedziela, 31.05.2015, godz. 17.00

Piłkarze z Przedmościa zasłużenie są na trzecim miejscu, które po prostu im się należy. Grają swoje i grają solidnie. Gościom radzimy przygotować się na lekcję gry w obronie, gdyż gospodarze póki co stracili 29 bramek, a przyjezdni 68. Prosimy się jednak nie martwić, do rekordu jeszcze daleko.

LZS Radłów – LZS Żytniów

Sobota, 30.05.2015, godz. 17.00

Pozycja w tabeli to jedno, a mecz to drugie. Oleska klasa B już nieraz pokazała, że jest ciekawsza niż niejeden lunapark i trzeba być przygotowanym na wszystko. Faworytami są goście, ale nie skreślalibyśmy tak szybko LZS-u Radłów. Może i ostatnio słabo u niego z wynikami, ale przełamanie w końcu musi nadejść.

Michał Krzyminski

Podziel się