Sebastian Jainta katem Piasta

Sebastian Jainta katem Piasta

Po dwóch porażkach z rzędu OKS Olesno notuje cenne zwycięstwo. Nie było jednak o nie łatwo, mimo że podejmowali czerwoną latarnię Saltex IV Ligi. Główną rolę w Strzelcach Opolskich odegrał Sebastian Jainta, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem oleśnian.

Kibice zgromadzeni na stadionie długo musieli czekać na bramki, ale do tego już zdołaliśmy się przyzwyczaić. Mówiąc w żargonie piłkarskim gra po prostu się “nie kleiła”. W pierwszej połowie bliski zdobycia bramki był Kamil Jasina oraz Tomasz Woźny, ale futbolówka nie chciała wpaść do siatki.

Zdecydowanie ciekawiej zrobiło się w drugiej odsłonie, a dokładnie w 55. minucie. Wtedy to Piast wyszedł na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym. Zawodnicy Grzegorza Krawczyka musieli zareagować i zrobili to w najlepszy możliwy sposób, czyli odpowiadając bramką. Strzelcem na dwadzieścia minut przed końcem wspomniany Jainta, a asystował mu Kożuchowski.

Goście napierali, czego efektem był rzut karny w 80. minucie.  Do “jedenastki” podszedł Jainta, który strzelając kolejnego gola, zdobył swoją 9 bramkę w sezonie. Jednak bohater meczu bryluje jeszcze w jednej statystyce, a mianowicie w żółtych kartkach, których ma “jedyne” 10.

Z trzema ważnymi punktami wraca OKS Olesno ze Strzelec Opolskich, a już w środę 3 czerwca u siebie zmierzy się z sąsiadem z tabeli Pogonią Prudnik. Oczywiście tradycyjnie jeden z zawodników pauzuje za kartki. Tym razem maszyna losująca wybrała Tomasza Kubackiego, który zobaczył już czwarty żółty kartonik.

IV Liga, 30 kolejka, 30.05.2015

Piast Strzelce Opolskie – OKS Olesno 1-2 (0-0)

 1-1 Sebastian Jainta – 70.,, 1-2 Sebastian Jainta – 80.

OKS: Jarosław Kościelny, Mateusz Pawelec (żk), Tomasz Woźny (żk), Arkadiusz Świerc, Tomasz Kubacki (żk), Sebastian Jainta (żk), Jakub Górka (60. Andrzej Krzyminski), Tomasz Czechowicz, Wojciech Popczyk (70. Witold Bejm), Tomasz Kożuchowski (88. Wojciech Górski), Kamil Jasina (78. Thomas Skowronek). Trener Grzegorz Krawczyk.

 Michał Krzyminski

Podziel się